http://vimeo.com/mironkundzicz

Allen kończy zdjęcia 0

Woody Allen kończy właśnie zdjęcia w Londynie, do swojego nowego, nieposiadającego jeszcze nazwy, filmu.

W głównych rolach wystąpią Colin Farrell, Ewan McGregor, Hayley Atwell, Sally Hawkins, Mark Umbers i Tom Wilkinson. Film ma roboczą nazwę Untitled Woody Allen Summer Project i jest już trzecim obrazem nowojorskiego reżysera, kręconym w Anglii. Wcześniej zrobił tutaj Wszystko gra ze Scarlett Johansson i Jonathanem Rhys Meyersem, oraz Scoop z Hugh Jackmanem i ponownie Scarlett Johansson.

Woody AllenWoody Allen

Nowy film będzie opowiadał historię dwóch braci Cockney, z południowego Londynu (Farrell i McGregor), którzy kupują i odremontowują starą łódź. Kiedy przypadkowo ich losy krzyżują się z młodą dziewczyną (Atwell), która szuka w Londynie fortuny, zaczną się dla nich problemy. Postać grana przez McGregora, zakocha się w dziewczyna. Bohaterka zacznie wtedy dostrzegać, że dzięki swojej urodzie i seksapilowi, potrafi kontrolować mężczyzn i używać ich do własnych celów. Doprowadzi tym dwóch braci, którzy mają problemy finansowe, do zbrodni, oraz rywalizacji między sobą.

Zdjęcia, które rozpoczęły się 10 lipca, trwały siedem tygodni. Ich autorem jest Węgierski operator, trzykrotnie nominowany do Oscara, Vilmos Zsigmond.

Budżet filmu wynosi 13 milionów euro i został w większości dofinansowany przez Francuskie TF1 Films Production i Wild Bunch, oraz Amerykańskie Virtual Films. Obraz zastąpił Paryski projekt reżysera, który jednak nie doszedł do skutku. Prawa do sprzedaży, wykupiła już Wild Bunch, więc reżyser musiał szybko nakręcić coś innego.

Premiera filmu ma się odbyć wiosną 2007 roku, w trakcie Festiwalu Filmowego w Cannes. Po tym wydarzeniu, Allen udaje się do Hiszpanii, aby kręcić kolejny film, tym razem produkowany przez MediaPro.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Woody Allen, jak zawsze będzie dobry film.

leprechan

szybciej mi go dawac do kin… allen mmm ;)

Proszę czekać…