Gilroy poprawia Czerwony Świt 0

Tony Gilroy, nominowany do Oscara, scenarzysta i reżyser Michaela Claytona, oraz również scenarzysta filmów o Jasonie Bourne, będzie poprawiać remake filmu studia MGM, Czerwony Świt.

Tony Girloy

Dan Bradley, reżyser remake’u, był drugim reżyserem w trylogii o Bourne’nie.

"Czerwony Świt" otwiera jedna z najbardziej szokujących sekwencji w amerykańskim kinie: oto spokojny poranek, przez szkolne okno uczniowie obserwują spadochroniarzy lądujących na boisku – inwazja na Stany Zjednoczone rozpoczęta. Jako,że miasteczko zostało opanowane przez wrogów – ósemka nastolatków ucieka w góry! Przyjęli nazwę swej drużyny footbolowej – The Wolverine – i rozpoczynają walkę partyzancką w obronie swych rodziców, przyjaciół i kraju.

MGM ustaliło datę premiery Red Dawn na 24 września 2010 roku. Główne role grają: Chris Hemsworth, Josh Peck i Adrianne Palicki.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho 2009-06-18

Mam nadzieje, że twórcy nie wyjdą z głupim założeniem, że skoro oryginał miał PG-13, to remake też będzie miał taką kategorię wiekową. Bo w takim przypadku otrzymamy wersje light, tego co możemy podziwiać w filmie z 1984 roku. Ach jaki ten film jest świetny, mogę się tylko domyślać jak bardzo ten film wstrząsał w czasach swojej premiery. Wojna wtedy wisiała na włosku, właściwie była formalnością, a ten film można było nazwać 'edukacyjnym'. Cud, że do wojny nie doszło. Kocham filmy utrzymane w podobnych klimatach jak choćby "Miracle Mile" z 1980 roku. Widmo wojny, choć nie tak duże jak kiedyś, w mojej świadomości istnieje —→ Korea Północna. Mam nadzieję, że ten kraj szybko ktoś powstrzyma. A przy okazji to mają dobry temat na film: Korea wysyła po kilka rakiet w każdą stronę, w jakieś miasto z krajów sąsiednich, czyli sekwencja początkowa. Później mamy kontre z finałem w postaci śmierci Kima. Od czasów "Team America: World Police" chyba nikt za bardzo tematu Korei nie ruszał, a jest potencjał.

Proszę czekać…