Say hello to my little friend ;>

Sam Mendes 2 lata z Focusem 0

Focus Features podpisało dwuletni kontrakt z Samem Mendesem i jego Neal Street Productions, którego współzałożycielami są Pippa Harris i Caro Newling. Według umowy studio nabywa prawa do dwóch nowych produkcji, które potencjalnie może wyreżyserować Mendes.

Focus Features

Pierwsza z nich to Butcher’s Crossing, ekranizacja epickiego westernu z 1960 roku autorstwa Johna Williamsa. Historia osadzona w Ameryce roku 1870, opowiada o mężczyźnie, który porzuca naukę w Harvardzie i przenosi się do małego miasteczka Butcher’s Crossing. Tam dołącza do jednego z ostatnich polowań na bizony.

Drugi projekt to adaptacja powieści George’a Eliota pt. Miasteczko Middlemarch, osadzonej w Anglii roku 1830. Jest to opowieść o życiu na prowincji w czasie olbrzymich zmian związanych z rewolucją przemysłową i planami Wielkiej Reformy. Rozdarcie między tym, co nowe i postępowe, a tradycjonalnym sposobem życia dzieli ludzi wyjątkowo wyraźnie. Na tym tle toczą się historie mieszkańców Middlemarch. Młodziutka Dorothea Brooke jest idealistką i intelektualistką marzącą o tym, by móc jak najlepiej dzielić się z potrzebującymi swoimi pieniędzmi i zdolnościami. Zafascynowana dojrzałością i inteligencją starzejącego się Edwarda Casaubona, postanawia go poślubić. Wkrótce jednak na jej drodze staje też siostrzeniec starego męża, Will Ladislaw i dziewczynie coraz trudniej uznawać, że droga, którą wybrała, była prawidłowa. [ Literia.pl ]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Metreszen

Sam Mendes wyprodukuje filmy o polowaniu na bizony, i przemianach gospodarczych w Anglii roku 18730
Błąd w newsie na stronie głównej ;)

Proszę czekać…