widoczny tu i tam. hasam.

Najgłębszy festiwal filmowy 0

W dniach 25-26 sierpnia odbędzie się 1. Podziemny Festiwal Filmów Undergroundowych w Pniewie (woj. Lubuskie). Impreza jest zorganizowana w ramach Festivalu Bunkrowców Żywych.

Festiwal posiada niesamowity klimat, gdyż wszystkie projekcje odbywają się w podziemiach, w rejonie Międyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Jest to potężny system poniemieckich fortyfikacji, wybudowany w latach 30-tych, który rozciąga się na długość ok. 100 km. Emisje filmów odbywać się dokładnie będą w maszynowni Grupy Warownej „Scharnhorst” ok. 20 metrów pod ziemią.

Międzyrzecki Rejon Umocniony /fot. G. PaczkowskiMiędzyrzecki Rejon Umocniony /fot. G. Paczkowski

Atrakcją festiwalu jest fakt, że będzie można się spotkać i porozmawiać bezpośrednio z samymi twórcami pokazywanych filmów. Do tego wszystkiego organizatorzy dorzucili dodatkową atrakcję. Mianowicie występ wrocławskiego teatru eksperymentalnego „Przestrzeń” z widowiskiem przy użyciu lamp UV z całkowitych ciemnościach. Nie zabraknie także koncertów kapeli związanych z twórczością „podziemia” m.in. rock’n’roll’owy zespół „Włochaty” i „Plebania”.

Emitowane będą tylko i wyłącznie produkcje niezależne, które mają na celu udowodnienie, że i bez dużych środków można zrobić film z dobrą treścią i w dobrej formie technicznej. Organizatorzy zapewniają, że wielu filmów jeszcze nie było na pokazach filmowych w Polsce, a tym bardziej nie zobaczymy ich w kinach.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

leprechan

ja tez, ale lubuskie to mi troche za daleko. na drugi koniec polski mi sie nie chce jechac ;d

CoRey

Wow, chciałbym na czymś takim być xD

Proszę czekać…