Kurtzman i Orci o sequelu Star Trek

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Scenarzyści filmu Star Trek, Alex Kurtzman i Roberto Orci jeszcze nie podpisali kontraktu na udział w kontynuacji nowej serii filmów Star Trek zapoczątkowanej przez J.J. Abramsa a już zaczęły się pojawiać się spekulacje na temat ewentualnej fabuły kolejnej produkcji z tego cyklu. Spór toczy się przede wszystkim o to, kto miałby być głównym przeciwnikiem załogi statku USS Enterprise.

W jednym z wywiadów tak mówili na temat ewentualnej kontynuacji:

Prowadzimy ostrą dyskusję na temat tego, kto byłby główną czarną postacią w ewentualnej nowej produkcji. Czy ma być to jakaś nowa postać czy też może przywrócić kogoś z serialu lub wcześniejszych filmów. Ale myślimy nie w charakterze jednego filmu, ale kilku. Genialnie byłoby stworzyć coś, co w jednym z filmów będzie uważane za wątek poboczny a w kolejnym zostanie wykorzystane jako główna fabuła.

Większość fanów filmu Star Trek zgodnie stwierdza, iż to właśnie postać czarnego charakteru (Nero) był najsłabszym elementem filmu J.J. Abramsa. Na pewno fajnie byłoby zobaczyć sequel, który całkowicie rezygnuje z wykorzystania elementów serialu lub wcześniejszych wersji filmu a skupia się na nowych postaciach i koncepcji odkrywania nowego świata.

Nowe wiadomości są również niejako potwierdzeniem planów studia dotyczących kontynuowania serii Star Trek. Miejmy jednak nadzieje, iż dalej zajmować się nimi będzie J.J. Abrams.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux