Wielkie rozstanie

Paramount Pictures i Tom Cruise kończą swoją czternastoletnią współpracę.

Spekulacje o problemach między studiem i aktorem zaczęły pojawiać się pare miesięcy temu, kiedy okazało się, że Paramount chce zerwać kontrakt 31 sierpnia. Mówiono też ze wytwórnia chce przyciąć 10 milionów dolarów, które przydzielała firmie produkcyjnej Cruisea, do 2 milionów. Chciała jednak dalej utrzymywać z nim dobre stosunki i dalej współpracować z nim, przy produkcji i dystrybucji jego filmów.

Tom Cruise w filmie Zakładnik 2004Tom Cruise w filmie Zakładnik 2004

Jednak Cruise i producentka Paula Wagner, opuścili studio i założyli swoją własną wytwórnię. Trwają teraz dyskusje z kilkoma dystrybutorami, którzy poszukują nowej przystani. Wszystko teraz będzie w pełni finansowane przez nową wytwórnię. – mówi Wagner.

Prezes Viacom Inc., które jest partnerem Paramount, Sumner Redstone mówi, Nie ma nowego kontraktu, ponieważ nie podoba nam się jego zachowanie poza ekranem. Bardzo lubimy go jako osobę, ale czujemy, że popisanie nowego kontraktu będzie złe. Jego obecne zachowanie nie będzie akceptowane przez Paramount.

Wagner nie zgadzała się z tym i szybko pokazała, jak wielkie pieniądze zarabiało studio na filmach z Cruisem.

Paramount nie mogło być pewne czy, kontynuowanie współpracy z aktorem, opłaci się finansowo. Wiadomo ze Tom jest jednym z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood, a jego filmy zawsze wspinają się na szczyc boxoffice'u. Cruise nie zgodziłby się na drastyczne cięcia w pensji, a studion obawiało się, że na sukces kasowy jego przyszłych filmów, wpłynie jego życie osobiste.

Tom Cruise wciąż ma bardzo dobry boxoffice na świecie, w USA natomiast, wszystko powoli się zmienia, w związku z jego dziwacznymi zachowaniami w prywatnym życiu. Jak by jednak nie patrzeć, jest on jednym z najpopularniejszych aktorów i jego filmy napewno będą zarabiać wielkie pieniądze.


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz