Johnny Depp o projektach 0

Johnny Depp, aktor uważany za jednego z najlepszych (jak nie najlepszego) swojego pokolenia. Podczas promocji swojego najnowszego filmu, Wrogowie Publiczni, wypowiedział się o kilku swoich nadchodzących projektach.

Jack Sparrow

Na początek, powiedzmy o filmie Terry'ego Gilliama pod tytułem The Man Who Killed Don Quixot.

Depp miał grać pomocnika słynnej postaci – kiedyś nawet próbowano kręcić, co zostało zarejestrowane w dokumencie, Lost in La Mancha. Depp teraz ma bardzo napięty terminarz i nie chciałby, aby Gilliam czekał specjalnie na niego z produkcją filmu. Poza tym, nie jest pewien, czy "pasowałby" do tego projektu.

Oczywiście, nie oznacza to, że jednoznacznie rezygnuje z roli, lecz wydaje się to trochę trudne, aby zagrał, biorąc pod uwagę ilość innych, ciekawych produkcji, w których go zobaczymy.

Jack SparrowJack Sparrow

Depp wypowiadał się także o Piratach z Karaibów. Według niego, poprzednie części miały zbyt skomplikowaną i przekombinowaną historię, przez co do końca nie były tym, czym powinny. Zażartował, że może w czwartej części Sparrow pojawi się w kostiumie Gejszy – znaczy, mamy taką nadzieję, że to był żart, bo byłoby to dość dziwne, chociaż pasowałoby do ekscentryczności tej postaci. O projekcie dużo nie mówi, czeka na scenariusz, ale faktem jest to, że na pewno w nim zagra.

Dodał także ciekawostkę o tym, jak prawie zwolnili go z Alicji w Krainie Czarów. Otóż Depp forsował bardzo wygląd Zwariowanego Kapelusznika. Według tego, co mówił, bał się, że to spowoduje zwolnienie go z obsady. Oczywiście, można wnioskować, że mówił to tak pół żartem, ponieważ producent musiałby być szalony równie bardzo jak ta postać, by zwalniać takiego aktora. Zatem, to, co widzieliśmy na zdjęciu, jest zgodne w 100 procentach z wizją Johnny’ego Deppa. Tak według niego miała wyglądać ta postać.

Johnny DeppJohnny Depp

Co ciekawe, podobna sytuacja miała miejsce przy Piratach z Karaibów, gdzie Depp kłócił się z producentami o końcową wizję Jacka Sparrowa. Jednakże i tam postawił na swoim, co zaowocowało kreacją nominowaną do Oscara.

Czy tym też zakończy się jego rola w Alicji w Krainie Czarów? Jak sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Filip Borkowski 2009-06-25

Szminka na ustach to przesada :P

Proszę czekać…