"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Grisham sprzedał testament 0

Od blisko dziesięciu lat John Grisham był namawiany przez Hollywood do sprzedaży praw umożliwiających ekranizacje powieści pt. Testament. Widocznie producenci Mark Johnson i Hunt Lowry, którzy wspólnie ze studiem 821 Entertainment Group w jakiś sposób przekonali pisarza. Być może wpływ miał na to Lowry, który już pracował nad jedną z ekranizacji powieści GrishamaCzas Zabijania.

John Grisham

Testament to jedna z kilku thrillerów prawniczych Grishama. Jest to jednak jedna z najlepszych książek w jego karierze, za którą w roku 1999 otrzymał sporo nagród. Do dziś cieszy się wyjątkową popularnością wśród kolejnych rzeszy czytelników.

Po raz pierwszy w historii sprzedaży praw na ekranizacji książki, John Grisham uzyskał zgodę na możliwość wpływania na scenariusz filmu. W zamian za to zgodził się sprzedać prawa za dużo mniej niż swoje poprzednie dzieła (średnio było to po 6 mln $).

Fabuła powieści Testament to historia pewnego miliardera tuż przed śmiercią zapisuje całą swoją fortunę swojej nieznanej i nieślubnej córce. Jego liczne byłe żony i potomstwo usiłują obalić testament. Wynajęta armia najlepszych prawników rozpoczyna walkę o majątek.

Okładka powieści Grishama pt. TestamentOkładka powieści Grishama pt. Testament

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…