"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nie żyje aniołek 0

Dokładnie przed dwiema godzinami w szpitalu w Los Angeles w wieku 62 lat zmarła słynna amerykańska aktorka Farrah Fawcett. Tym samym przegrała ona długoletnią walkę z rakiem. Na początku czerwca jej partner Ryan O'Neal ogłosił, iż jak tylko aktorka poczuje się lepiej i wyjdzie ze szpitala wezmą ślub. Aktorka zasłynęła głównie swoją rolą w serialu Aniołki Charliego gdzie wcieliła się w postać Jill Munroe.

Farrah Fawcett oraz Ryan O'Neal

Farrah Fawcett znana także jako Farrah Fawcett-Majors (ur. 2 lutego 1947, zm. 25 czerwca 2009) – amerykańska aktorka i producentka telewizyjna i filmowa, modelka. Stała się symbolem małego ekranu lat 70., bezustannie zaskakująca swoją publiczność śmiałymi wyborami, była ulubienicą Ameryki w pierwszym sezonie serialu ABC Aniołki Charliego.
Grała w dziesiątkach reklamówek, m.in. reklamowała pastę do zębów Ultra-Brite, szampon Wella Balsam, Mercury Cougar i krem do golenia Noxema. Jej kinowym debiutem była epizodyczna rola Patricii we włoskim komedio-dramacie Claude Lelouch Mężczyzna, który mi się podoba z Jean'em-Paulem Belmondo. Wystąpiła gościnnie w pojedynczych odcinkach seriali: The Flying Nun (1969-1970), The Dating Game (1969), I Dream of Jeannie (1969) z Barbarą Eden. Rok później pojawiła się u boku Mae West w komedii Myra Breckinridge (1970), gdzie spała z Raquel Welch. Wcielała się w różne postacie w serialu przygodowym sci-fi Cyborg: The Six Million Dollar Man. W 1975 roku była nominowana do nagrody Złotego Jabłka jako Nowa Gwiazda Roku.
Jej wszechstronności należy przypisać inne wyrazy uznania, jak choćby nominacje do nagród Złotego Globu i Emmy za rolę Francine Hughes maltretowanej przez męża w telewizyjnym dramacie Płonące łóżko i jako autentyczna postać Diane Downs, która z miłości do mężczyzny zabija swoje dzieci w telewizyjnym dramacie Małe ofiary z Ryanem O'Nealem, za nominowane do Złotego Globu wcielenie się w postać Barbary Hutton w biograficznym mini-serialu Biedna, bogata dziewczyna: Historia Barbary Hutton oraz zagranie Beate Klarsfeld w dramacie telewizyjnym Historia Beate Klarsfrld.

Na jej oficjalnej stronie pojawił się wpis:

Przykro mi, ale nasza ukochana Farrah udała się do lepszego miejsca, zostawiając za sobą ból i ciągłe leżenie w łóżku. Jest wolna a była to kobieta kochana przez wszystkich. Poruszyła serca wielu. Walczcie jednak dalej w swojej walce.

Najsłynniejsze zdjęcie aktorki Farrah FawcettNajsłynniejsze zdjęcie aktorki Farrah Fawcett

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Flames23

:( była najpiękniejszym aniołkiem. [*]

Proszę czekać…