"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Watchmen: Strażnicy znów w kinach 0

Zack Snyder poinformował w jednym z wywiadów, iż już od 17 lipca na tydzień w amerykańskich kinach pojawi się rozszerzona wersja reżyserska filmu Watchmen: Strażnicy. Ma to być swoista promocja wydania Blu-ray i DVD tego filmu. Poza tym będzie promowała festiwal Comic-Con. Niestety dla polskich widzów wersja reżyserska nie będzie dostępna.

Kadr z filmu Watchmen: Strażnicy (2009)

W Polsce wydanie DVD i Blu-ray filmu Watchmen: Strażnicy planowane jest na końcówkę sierpnia lub początek września. Wiadomo również, iż ze względu na to, że prawa do wersji ma tylko Warner Bros (a jego prawa ograniczają się tylko do Stanów Zjednoczonych) w Polsce ani w żadnym z europejskich krajów nie będzie możliwości obejrzenia (lub kupienia) wersji reżyserskiej.

Wersja reżyserska różni się od filmu o 25 minut dodatkowych scen.

Z informacji nadesłanych przez dystrybutora wiemy, iż wersja 1 płytowa powinna kosztować niecałe 55 zł, 2 płytowa – niecałe 70 zł a wydanie Blu-ray niecałe 120 zł.

Akcja filmu Watchmen: Strażnicy osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a "Zegar Sądu Ostatecznego" – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach rozpoczyna intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super-bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem – rozwydrzoną grupą emerytowanych super-bohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc – Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością, ale kto czuwa nad nimi?

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

milosnik

"Rorschach rozpoczyna intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super-bohaterów"
coś się chyba komuś pomyliło.
Kto oglądało to wie, że ten opis jest błędny. Konkretnie to jedno zdanie

Ronaldinho

Ach ten Imperial… do gazu z nimi! Od kilku lat ciągle ta sama drożyzna, filmy droższe niż w UK już na starcie. Na nowości maja trochę wyższe ceny, a filmy kilkuletnie mają często dwa razy wyższą cenę w Polsce.

Proszę czekać…