"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowy projekt Bay'a 0

Michael Bay, reżyser obecnie debiutującego w kinach filmu Transformers: Zemsta upadłych, ponownie będzie współpracował ze Stevenem Spielbergiem. Tym razem będzie to przy okazji ekranizacji jeszcze niewydanej książki pt. I Am Number Four. Jest to pierwsza z sześciu części powieści science fiction, którego autorem najprawdopodobniej jest James Frey.

Michael Bay na planie filmu Transformers: Zemsta upadłych (2009)

Bay miałby zostać reżyserem oraz jednym z producentów filmu. Wiadomo również, iż producentem wykonawczym byłby Steven Spielberg. Oznaczałoby to, że będą współpracować ze sobą na podobnych zasadach jak w przypadku Transformersów.

Powieść I Am Number Four to historia grupki nastoletnich kosmitów, którzy trafiają na ziemię po tym jak ich planeta zostaje zniszczona przez obcą rasę. Powoli asymilują się z ludźmi, ale jeden z nich odkrywa, iż ma zostać upolowany przez stwory odpowiedzialne za zniszczenie ich planety.

Ze względu na fakt, iż autor powieści ukrywa się pod pseudonimem nie wiadomo czy faktycznie jest nim James Frey. Pisarz w Polsce znany jest przede wszystkim z powieści pt. Milion małych kawałków, która opowiadała o wychodzeniu z nałogów.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Zależy na jakich zasadach Spielberg by pracował przy tym filmie, tak jak przy Transformersach jedynce czy dwójce. Bo z tego co czytałem i widziałem na filmach, to przy większości prac nad jedynką na planie Spielberg stał obok Bay’a, natomiast w dwójce Spielberg był kimś "kto stał z tyłu i nie angażował się za bardzo w prace na planie". I niestety efekty widać.

Proszę czekać…