"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kolejne zmiany w Oscarach 0

Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej w dniu dzisiejszym ogłosiła kolejne zmiany w regulaminie przyznawania Oscarów. To już druga zmiana w ostatnich dniach. Wcześniej zmieniono liczbę nominowanych filmów w kategorii: Najlepszy Film, teraz zaś sprawa dotyczy nagród specjalnych oraz kategorii: Najlepsza piosenka.

Ceremonia wręczania Oscarów

Wśród dzisiejszych informacji najważniejsze dotyczą zmian w kategorii: Najlepsza piosenka. Otóż według nowego regulaminu do Oscarów nominowane będą tylko te piosenki, które otrzymają notę powyżej 8,5 (w skali do 10). Jeśli więc w danym roku żadna z piosenek pretendujących do tej nagrody nie przekroczy tej noty to wtedy ta kategoria w danym roku nie będzie przyznawana. Jeśli dwie piosenki otrzymają notę powyżej 8,5 to wtedy obie będą nominowane. I tak analogicznie z tym, że w tej kategorii mogą być jedynie 5 piosenek nominowanych (pięć o największych notach powyżej 8,5).
Nie wiadomo czy wpłynie to na uatrakcyjnienie tej kategorii.

Druga sprawa dotyczy Oscarów specjalnych. Akademia postanowiła przyznawać je na osobnej ceremonii, która będzie odbywała się w listopadzie. Uznano, że ze względu na fakt, iż nie były przyznawane stale, co roku, nie ma potrzeby poświęcać cennego czasu podczas Oscarowej gali.

Chodzi o nagrody:

  • Nagroda im. Irvinga G. Thalberga przyznawanej producentom.
  • Jean Hersholt Humanitarian Award przyznawana dla osobowością Hollywood za ich działalność charytatywną.
  • Oscary honorowe i za całokształt twórczości.

Czy będą jeszcze jakieś zmiany? Tego nie wiemy.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2009-06-28

Kiedyś była propozycja, aby najlepszą muzykę oceniać nie pod względem samej muzyki jako oddzielnego medium, ale muzyki współgrającej z obrazem, że żeby zdobyć Oscara nie wystarczy dobra nuta, ale trzeba też się postarać, aby została dobrze wykorzystana.

Proszę czekać…