Potter spotyka Oscara?

Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)

W dniu wczorajszym studio Warner Bros zorganizowało specjalny pokaz prasowy filmu Harry Potter i Książę Półkrwi. Według pierwszych komentarzy jest to jedna z najlepszych części serii, jakie większość obecnych miała okazję oglądać. Pojawiły się nawet spekulacje, iż w zwiększona ilość nominacji w kategorii najlepszy film da szansę na Oscara dla tej produkcji.

Większość dziennikarzy po pokazie uważała, iż jest to jedna z najmroczniejszych, ale zarazem najlepszych dotychczasowych części. Podobno ogromne wrażenie robi sekwencja, w której ukazany jest mecz Quidditcha. Według większości zapiera dech w piersiach.

Reżyserem jest David Yates, który podkreślał, iż przesunięcie terminu premiery będzie miało dobry wpływ na film. I wydaje się, że wraz ze studiem mieli rację. W komentarzach można było usłyszeć między innymi, iż nowy Potter to nie tylko wartościowy obraz, ale również mroczny i na swój sposób zabawny. Podkreślano szczególnie dużo lepsze aktorstwo Daniela Radcliffe'a i genialne aktorstwo Michaela Gambona wcielającego się w postać Profesora Dumbledora. Duże brawa zebrał również Alan Rickman w roli Severusa Snape.

Czy jest szansa na Oscara? Niektórzy uważają, iż podobnie jak w przypadku Władcy Pierścieni tak i Harremu należy się jakaś nagroda. To film, który na swój sposób zostanie przez wielu zapamiętany. Sukces będzie bardzo trudno komukolwiek powtórzyć. Wszystko jednak zależy od konkurencji, z jaką przyjdzie mu powalczyć.

Polska premiera filmu Harry Potter i Książę Półkrwi zaplanowana jest na 24 lipca br.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux