Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Wakacyjne Kadry 8-12 lipca 2009 0

Od 8 do 12 lipca 2009 zapraszamy do Cieszyna na 4. edycję Festiwalu Filmowego „Wakacyjne Kadry”.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe bezpłatny.

W programowej różnorodności Wakacyjnych Kadrów obejrzymy 20 tegorocznych polskich premier filmów fabularnych tj. Tatarak Andrzeja Wajdy, 33 sceny z życia Małgorzaty Szumowskiej czy Afonia i pszczoły Jakuba J. Kolskiego.

Pokażemy między innymi: Drogi do wolności, to historie Polaków walczących o wolność odzyskaną w ‘89 roku m.in.: "Opowieści okrągłego stołu" Piotra Bikonta, Leszka Dziumowicza, "Major albo rewolucja krasnoludków" Marii Zmarz-Koczanowicz. Odbędzie się również debata z udziałem filmowców i dziennikarzy: P. Bikonta, M. Bukojemskiego, I. Englera, J. Matuszyńskiego, G. Ogrodowskiej, W. Sarnowicza. Spotkanie poprowadzi A. Stefański. Pokażemy świetny polski dokument w ramach cyklu Telewizja (Katowice) w kinie oraz studenckie etiudy.

Zapraszamy na wykłady z Historii filmowej komedii oraz na seanse Klasyki kina czyli twórczości Charliego Chaplina. Na festiwalu Gigantem kina będzie Clint Eastwood, którego przypomnimy jako aktora, reżysera, kompozytora i producenta filmowego.

Z archiwum 45 letniego DKF-u „Fafik” wybraliśmy Najlepsze filmy naszego życia należące do kanonu światowego kina. W ramach Muzycznych kadrów przedstawimy filmy o Leonardzie Cohenie, Joe Strummerze, o festiwalu w Woodstock, a także Podróże do świata bluesa pod batutą Martina Scorsese.

Nie zapomnimy także o najmłodszych – Kadry dla dzieci to projekcje filmów ze znakomitej szkoły polskiego filmu animowanego połączone z warsztatami filmowymi. Dzieci poznają tok realizacji filmów, wykonają animację rysunkową i będą uczestniczyły we wstępnym etapie montażu i udźwiękowienia filmu. Nie mniej atrakcyjne będą warsztaty teatralne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży. Przedstawimy również blok filmowy Od monumentu do marketu – sztuka video z Wro Art Center – teledyski, koncerty, kroniki filmowe oraz Strefa AV – pokazy sztuki video z Polski i Czech.
Przygotowaliśmy wiele cyklów filmowych oraz atrakcji z nimi powiązanych.

W sumie na naszych ekranach odbędzie się ponad 100 projekcji filmowych w ramach 17 cykli wzbogaconych różnorodnymi działaniami artystycznymi zlokalizowanymi w miejskiej przestrzeni Cieszyna.

Festiwal otworzy koncert piosenek Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza z tekstami Wojciecha Młynarskiego w jazzowych interpretacjach Izy Zając, a zakończy koncert legendarnego zespołu Izrael.

Cieszmy się Cieszynem i wybierajmy z tej różnorodności to co najlepsze!

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe bezpłatny.

Szczegóły na www.wakacyjnekadry.pl.

Plakat promujący festiwalPlakat promujący festiwal
Informacja nadesłana przez organizatora

Źrodło: Informacja nadesłana przez organizatora

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…