Say hello to my little friend ;>

George Clooney opuszcza Warner Brothers 0

George Clooney, szef studia Smokehouse Pictures dwa lata temu podpisał umowę partnerską z Warner Brothers, by teraz przenieść się do studia Sony Pictures. Clooney był związany z WB przez blisko dziesięć lat i póki co nie wiadomo dlaczego zdecydował się podjąć taką decyzję.

George Clooney i Renée Zellweger w Miłosnych Gierkach

Wpływowy aktor i reżyser w 2006 roku założył wraz ze współscenarzystą Good Night and Good Luck Grantem Heslovem studio filmowe Smokehouse Pictures, którego pierwszą produkcją były Miłosne gierki. Obraz spotkał się z ostrą krytyką, a jego łączne zarobki na całym świecie nie przekroczyły kosztów produkcji.

Smokehouse Pictures będzie związane umową z Sony przez najbliższe dwa lata. Wśród następnych projektów studia Clooneya znalazły się:

  • The Challenge – Ekranizacja politycznej powieści Jonathana Mahlera.
  • Our Brand is Crisis – Adaptacja satyrycznego dokumentu Rachel Boynton, o lekarzach, którzy startują do wyborów na prezydenta Boliwii.
  • Farragut North – adaptacja uznanej sztuki Beau Willimon, o pierwszych wyborach prezydenckich w stanie Iowa.
  • Escape From Tehran – Prawdziwa historia akcji jaką przeprowadziła agencja CIA, by uwolnić zakładników z Tehranu w 1979 roku.
  • The Touris – Ekranizacja bestselleru Olena Steinhauera, o agencie CIA oskarżonym o morderstwo, który postanawia zaryzykować własne życie, by ujawnić niebezpieczny spisek.
  • The Innocent Man – Adaptacja słynnej książki Johna Grishama, o pewnym mężczyźnie, który zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo w małym mieście w stanie Oklahoma.
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…