Berlin Calling tylko w Kinie Pod Baraniami 0

Premiera filmu w Krakowie zapowiadana jest na jutro, czyli na 3 lipca o godzinie 16:00, w Kinie Pod Baranami. Dystrybutor podjął decyzję, że będzie to jedyne kino w mieście, gdzie wyświetlany będzie Berlin Calling. Reżyserem filmu jest Hannes Stöhr, a w roli głównej wystąpił Paul Kalkbrenner. Obecnie film można również zobaczyć na festiwalu Open’er 2009 w Gdyni.

Przypomnijmy, że film swoją światową premierę miał w sierpniu 2008 roku.

kadrz z filmu Berlin Callingkadrz z filmu Berlin Calling

Berliński kompozytor undergroundowy i electro DJ Martin (znany pod pseudonimem DJ Ickarus) jest na tournee ze swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde. Spędzają noce w klubach i przygotowują się do wydania ważnego elektronicznego albumu muzycznego. Jednak Mathilde coraz gorzej sobie radzi ze znoszeniem narkotykowego nałogu Martina. W końcu DJ bierze za dużą dawkę i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. W czasie, gdy Martin poznaje innych pacjentów i znów zaczyna komponować, Mathilde wpada w ramiona swojej byłej kochanki. Album nadal pozostaje w sferze planów.

Poniżej wypowiedzi na temat filmu z niemieckich gazet:

Anke Sterneborg, "Süddeutsche Zeitung":

Stöhr łączy posiadające walor dokumentalny wyczucie berlińskiego podejścia do życia z dramatem jednostki, która znajduje się na krawędzi tragedii, nie stroniąc jednak od zabawnych momentów. Widząc Paula Kalkbrenner w ciemnych okularach przeciwsłonecznych w głęboko naciągniętym na głowę kapturze łatwo uwierzyć w kruchą równowagę pomiędzy depresją maniakalną a luzackim stylem bycia.

Laura Ewert, "Tip Berlin":

Udany portret muzyka techno, nakręcony w faktycznych lokalach klubowego środowiska w Berlinie. Narkotyki, miłość, szaleństwo – to wszystko tu jest (…). Nie tylko dla klubowiczów. Centralnym punktem i elementem spajającym jest muzyka Kalkbrennera. Już w pierwszych scenach – gdy widzimy go w akcji i słuchamy jego basów – muzyka techno staje się zrozumiała.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Czechu

Tu chodzi tylko o Kraków:), że będzie wyświetlany w tym kinie, trochę poprawie, żeby było bardziej zrozumiane

Hsi_Nao

Dziwna sprawa, bo ten fiulm jest już grany od jakiegoś czasu we Wrocławskim kinie Dworcowym – http://www.stopklatka.pl/repertuar/default.asp?miasto=237&film=38565

Osobiście widziałam tam plakaty i rozpiske repertuarową.

Proszę czekać…