Żywe trupy po raz piąty

George A. Romero nakręci piątą część filmu o żywych trupach pt. Diary of the Dead (Dziennik żywych trupów).

George A. Romero to znany reżyser licznych horrorów, przez niektórych uważany jest za ojca filmów o zombie. Największą sławe przyniosła mu trylogia o żywych trupach, do której napisał scenariusz i ją wyreżyserował: Noc żywych trupów i jej remake, Świt żywych trupów i Dzień żywych trupów. Kolejnym filmem o zombie jest Ziemia żywych trupów z 2005 roku, która uchodzi za czwartą część filmów Romero o żywych trupach.

George A. Romero/stephen-king.chGeorge A. Romero/stephen-king.ch

Tym razem George A. Romero nakręci Diary of the Dead, który będzie jego piątym filmem o żywych trupach. Nowy film ma być połączeniem Nocy żywych trupów i Blair Witch Project. Będzie opowiadał historie grupy studentów, którzy chcą nakręcić film o zombie. Wyruszają do lasu. Podczas ich wyprawy wybucha epidemia żywych trupów. Podczas kręcenie filmu studenci spotykają prawdziwe żywe trupy, z którymi będą musieli walczyć. Cały film będzie kręcony z perspektywy kamery, która będzie trzymana przez jednego z studentów. Ma być to zbliżenie do metody cinema verite.

Produkcja filmu Diary of the Dead rozpocznie się 11 października. Film może mieć swoją premierę pod koniec roku 2007 lub na początku 2008. Jeszcze nie jest to dokładnie ustalone.

<a href=http://www.horror-movies.ca/ title=HorrorMovies.ca>HorrorMovies.ca

Kadr z filmu Dzień żywych trupów 1985Kadr z filmu Dzień żywych trupów 1985


Ronaldinho
"May the Force Be With You"