"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Epoka lodowcowa 3 liderem w środę 0

W środę na ekranach amerykańskich kin zadebiutowały dwie nowości: Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów oraz Wrogowie publiczni. I bez zaskoczenia na pierwszym miejscu znalazła się animacja studia Twentieth Century Fox, która zarobiła dobre 13,7 mln $. Szef studia powiedział: Co za wspaniały początek wakacji. I właściwie nie ma się, czemu dziwić.

Kadr z filmu Epoka lodowcowa 3: Era dinozuarów (2009)

Należy pamiętać, iż obecny weekend w Stanach do świąteczny czas związany z dniem niepodległości. A jest to tradycyjnie okres, w którym większość amerykanów oddaje się rozrywką. To dobry okres dla kin, które zwykle mają o 20- 25 % większe obroty niż w inne weekendy.

Jeśli tendencja z środy się utrzyma to należałoby się spodziewać zysku w wysokości 25- 30 mln $ z środy i czwartku oraz 45- 55 mln $ z całego weekendu. A więc w ciągu pierwszych pięciu dni Epoka lodowcowa 3 powinna zarobić od 70 do 85 mln $.

Na pozycji drugiej w środę znalazł się sequel Michaela Bay'a pt. Transformers: Zemsta upadłych. W środę zarobił on dobre 10,9 mln $. W weekend przewiduje się, iż film ten powinien spodziewać się zysków na poziomie 45- 50 mln $.

Dopiero na miejscu trzecim znalazła się druga nowość tego tygodnia – Wrogowie publiczni. Produkcja Michaela Manna z udziałem Johnnego Deppa oraz Christiana Bale'a zarobiła w środę 8,2 mln $. Jest to całkiem przyzwoity wynik zważywszy na to, iż nie jest to produkcja, na którą wybierają się całe rodziny. Według spekulacji w ciągu weekendu film ten powinien zarobić od 25 do 30 mln $, a więc łącznie na jego konto od momentu premiery powinno się znaleźć do 50 mln $.

Czy tak będzie? Zapraszamy do zapoznania się z poniedziałkowym Box Office USA, na którym dowiedzie się jak ostatecznie ukształtowały się zyski tych filmów.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire

Jak dla mnie trochę rozczarowujący wynik Epoki, spodziewałem się ponad 20 mln$, jednak nie jest to film na który jest '’duże ciśnienie'’ jak w przypadku Transformers i Pottera, więc premiera w środę była raczej niepotrzebna. Public Enemies zdecydowanie powinno wystartować na jesieni, a już na pewno nie w okolicach Dnia Niepodległości

Proszę czekać…