Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Robin Hood anulowany 0

Stało się nieuniknione. To koniec Robin Hooda. Serial o przygodach najbardziej znanego rozbójnika z Anglii został skasowany po trzech sezonach. BBC nie zakupi kolejne serii. Głównym powodem jest odejście kilku głównych aktorów. Robin bez Marian jeszcze mógł jakoś istnieć, ale produkcja o Robin Hoodzie bez samego Robina, Guy’a i Szeryfa istnieć nie może, tzn. jak ktoś się uprze, to może, ale chyba nie ma w tym najmniejszego sensu i szans na komercyjny sukces.

Kadr z trzeciej serii Robin Hooda.

Decyzja została poparta także spadkiem oglądalności. Finał sezonu obejrzało zaledwie 2,9 mln widzów. Jest to najgorszy wynik w historii emisji tej serii. Robin co prawda wygrał pojedynek z konkurencją w tym samym czasie antenowym – Siły pierwotne w ITV, jednak takie wyniki nie wystarczyły, aby utrzymać serial przy życiu.

Fanom mistrza łuku i strzały pozostaje czekać na filmową wersję jego przygód, za którą odpowiedzialny jest Ridley Scott, a w postać Robina wcieli się Russell Crowe. Tytuł nowego obrazu nie jest ani zaskakujący ani innowacyjny, to po prostu Robin Hood.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…