Say hello to my little friend ;>

John Woo o Latających Tygrysach 1

John Woo ogłosił, że podejmie się nakręcenia filmu o legendarnych amerykańskich Latających Tygrysach. Według wstępnych zapowiedzi będzie to najdroższa produkcja w historii chińskiej kinematografii, w połowie opłacona przez Amerykanów. Póki co wiadomo, że film ma kosztować 100 milionów dolarów, ale nie poinformowano jakie amerykańskie studio zadeklarowało wyłożyć takie pieniądze. Poniżej znajdziecie fragment wypowiedzi Johna Woo.

Curtiss P-40 Warhawk

To jest niesamowicie ważna produkcja. Obecnie podjęto wstępne przygotowania do rozpoczęcia zdjęć, a w ciągu miesiąca będziemy mieć scenariusz. Ten film na tle prowincji Yunnan podkreśli Chińsko-Amerykańską przyjaźń, a także przypomni zasługo Latających Tygrysów i mieszkańców Yunnan w okresie II WŚ.

Reżyser dodał też, że w filmie znajdą się najbardziej spektakularne akrobacje powietrzne, jakie widziało kino azjatyckie. W dziele zagrają zarówno gwiazdy kina amerykańskiego jak i chińskiego.

fragment prasy z roku 1942 - Samolot klasy Curtiss P-40 Warhawkfragment prasy z roku 1942 - Samolot klasy Curtiss P-40 Warhawk

Latające Tygrysy było potocznie używaną nazwą Amerykańskiej Grupy Ochotniczej (American Volunteer Group – AVG), składającej się z pilotów myśliwskich, walczących w Birmie i Chinach przeciw wojskom japońskim podczas II wojny światowej, a następnie regularnych jednostek lotnictwa amerykańskiego działających na tym obszarze. Myśliwce AVG (najczęściej były to maszyny klasy Curtiss P-40) wyróżniały się malowaniem, mając uzębione "paszcze" rekina malowane z przodu na osłonie silnika. [ wikipedia.org ]

Pierwszy obraz o tej legendarnej grupie pilotów – Latające tygrysy -powstał już w roku 1942. Wtedy jedną z głównych postaci kreował John Wayne.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Marcin Moszyk 2009-07-06

Oj będzie. Chińska pasja + amerykański rozmach :D

Adam Siennica 2009-07-06

Może być świetne!

Proszę czekać…