Konkurs z filmem Horsemen 0

Już w najbliższy piątek w kinach Horsemen – Jeźdźcy Apokalipsy a u nas konkurs z filmami na DVD do wygrania. Dennis Quaid będzie musiał stawić czoła mordercy, który wydaje się podążać biblijną drogą Czterech Jeźdźców Apokalipsy: Wojny, Głodu, Zarazy i Śmierci. Zwroty akcji powodują, że niczego nie można przewidzieć, niczego nie można być pewnym… Nagrody w konkursie otrzymują: nathalie oraz Trophy. Gratulujemy!

O PRODUKCJI

W filmie Horsemen – Jeźdźcy Apokalipsy Akerlund zaprasza nas do miejsca, gdzie pozorna normalność zderza się z kompletnym szaleństwem, kiedy współczesny gliniarz, obsesyjnie usiłuje rozwiązać zagadkę brutalnych i dziwacznych zabójstw, inspirowanych biblijną przepowiednią o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Morderstwa absorbują go do tego stopnia, że zaniedbuje rolę ojca, przez co jego dwaj synowie także stają się swego rodzaju ofiarami.

Bardzo odpowiadało mi połączenie wielu różnorodnych elementów w tym filmie - mówi reżyser Akerlund. Obraz jest mieszanką niezwykle wyrafinowanego crime thrillera i bardzo emocjonalnego dramatu rodzinnego, rozgrywającego się na tle niepokojąco żarliwej, a jednocześnie obłąkanej religijności. Właściwie, kiedy po raz pierwszy spotkałem się z producentami w sprawie reżyserii, wspomniałem o Siedem i Sprawie Kramerów. Być może zabrzmi to nieco dziwnie, ale według mnie Horsemen – Jeźdźcy Apokalipsy tematycznie łączy się z tymi filmami.

podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

Wszystkim nam w studio bardzo spodobał się scenariusz – mówi producent Andrew Form. Ja nie mogłem się od niego oderwać, a poza tym opowiadał o sprawach, na których zupełnie się nie znam, więc niezwykle mnie wciągnął. Postaci, otoczenie i zdarzenia, są tak przerażające, że zapadły mi w pamięć. Było to prawdziwe odkrycie i cieszę się, że to my na nie natrafiliśmy.

Dla nas ważny był stopień realności - mówi dalej Form, a nie efekty specjalne. W tym filmie jest sporo dialogu, Jonas z kolei był niezwykle podekscytowany faktem, że będzie pracował z tak bogatym dramatycznie materiałem. Jonas ściśle współpracuje z aktorami, co miało wpływ na jego decyzje, odnośnie ustawień kamery, plenerów, oświetlenia. Jest przekonany, że diabeł tkwi w szczegółach, a to jest również nasze podejście do pracy.

podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

Jestem wielkim zwolennikiem storyboardów - mówi Akerlund, wyjaśniając, że przed rozpoczęciem zdjęć cały scenariusz rozrysowano w formie storyboardów, prawdą jest również, że bardzo lubię plenery. Niezwykle cenię sobie zarówno szerokie ujęcia jak i zbliżenia, które mają bardzo intymny charakter. W tym filmie pełno jest kontrastów, jak choćby przejście od panoramicznego, opustoszałego krajobrazu zimy do klaustrofobicznych pokojów przesłuchań na komisariacie policji. Uwielbiam zbliżenia, przy których prawie można dotkąć skóry twarzy bohatera na ekranie.

Grywałem już glinę - mówi Quaid, i przez te wszystkie lata poznałem wielu gliniarzy. Jak każdy z nas, mają problemy osobiste i zawodowe. Breslin to gość, który stracił ukochaną żonę i został samotnym ojcem, usiłującym wychować dwóch małych chłopców, a jednocześnie wykonywać niezwykle angażującą pracę. Dla każdego byłoby to trudne zadanie. Tak naprawdę zmaga się z przepaścią, która zaczyna dzielić go z synami mówi Quaid, a seria zabójstw jedynie pogarsza sytuację w domu. Breslin bardzo ciężko znosi coraz słabszy kontakt z dziećmi.

podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

Czarnym charakterem w filmie jest zaniedbanie -* mówi producent Brad Fuller.* Wpływa ono do pewnego stopnia na każdą relację. Wszyscy wiemy, że zaniedbanie może rodzić uczucia głębokiego żalu, smutku, poczucia winy, a nawet chęci odwetu. Seryjne zabójstwa Czterech Jeźdźców są bezpośrednią manifestacją tych emocji.

ZADANIE konkursowe:
Dodaj przynajmniej jedną treść do naszej bazy filmowej ( w zgłoszeniu podaj ID ) i odpowiedz na pytanie. W jakim filmie Dennis Quaid zagrał postać – Thomasa Barnesa?

Nagrody w konkursie:
2 BOXY z kultowym filmem Underworld

Regulamin konkursu.
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Jeźdźcy Apokalipsy,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 17 lipca 2009 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 18 lipca.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Metreszen

Zawsze pogrubiali nicki :D No nic trzeba iść do okulisty :)

Czudi

koniec pierwszego wersu:
Nagrody w konkursie otrzymują: nathalie oraz Trophy. Gratulujemy!
Ślepota?;p

Metreszen

I jak z wynikami? :D

Proszę czekać…