Brett Cullen alkoholikiem w Runaways

Uma Thurman i Brett Cullen

Brett Cullen podpisał kontrakt na występ w The Runaways: Prawdziwa historia opowiadającego o słynnym kobiecym zespole rock’n’rollowym.

Cullen zagra rolę uzależnionego od alkoholu ojca Cherie Currie (Dakota Fanning). Jego postać zostanie odtworzona na podstawie zapisków prawdziwej Currie umieszczonych w pamiętniku „Neon Angel”.

Fabuła filmu opowiadać będzie historię słynnego zespołu muzycznego The Runaways, który został założony 5 sierpnia 1975 roku przez perkusistkę Sandy West, gitarzystkę Joan Jett i Kari Krome, która po nieudanych próbach bycia wokalistką pozostała jedynie wspierającą zespół autorką tekstów. Szczęśliwe dziewczyny prawie natychmiast wypatrzył producent, Kim Fowley, który akurat szukał czegoś “nowego”, czegoś, co mogłoby być hitem np. dziewczyny ubrane w skóry i bieliznę wykonujące ciężkie brzmienie. Pomysł wypalił i grupa w 2 lata później stała się niezwykle popularna. Ich pierwszym przebojem była “Cherry Bomb”, który potem wykonywały inne zespoły. W roku 1979 zespół ostatecznie się rozpad z powodu konfliktów na tle finansowym.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>