Say hello to my little friend ;>

Operacja Dunaj: premiera na granicy 0

Jak przystało na międzynarodową produkcję, uroczysta premiera polsko-czeskiej komedii Operacji Dunaj, odbędzie się… na granicy!

Kadr z filmu Operacja Dunaj (Monolith)

Wydarzenie będzie miało miejsce 4 sierpnia 2009, zaledwie kilka kilometrów od granicy Polski z Czechami – w miejscowości Nowa Ruda w województwie dolnośląskim.

Swój udział potwierdzili polscy i czescy twórcy filmu, w tym reżyser Jacek Głomb oraz odtwórcy głównych ról: m.in. Zbigniew Zamachowski, Tomasz Kot i Maciej Stuhr. Oprócz uroczystej projekcji filmu odbędzie się konferencja prasowa, a także koncert muzyki filmowej i plenerowy pokaz filmu Bracia Karamazow.

Szczegółowy program uroczystości

  • 15.30 – konferencja prasowa z udziałem polskich i czeskich twórców – Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, ul. Strzelecka 2a
  • 18.00 – projekcja filmu Operacja Dunaj – kino Miejskiego Ośrodka Kultury
  • 20.00 – uroczysty bankiet, koncert kwartetu im. Wieniawskiego „Muzyka filmowa”
  • 22.00 – polsko-czeskie filmowe zbliżenie – plenerowa projekcja filmu Bracia Karamazow – plac przed MOK

Operacja Dunaj to polsko-czeska komedia w reżyserii Jacka Głomba, twórcy jednej z najciekawszych polskich scen – Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. Na ekranie supergwiazdorska obsada: Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Zbigniew Zamachowski oraz pierwsza liga czeskiego aktorstwa, na czele z Jirim Menzlem – zdobywcą Oscara, jednym z najsłynniejszych czeskich twórców filmowych, który nie tylko zagrał w "OPERACJI DUNAJ" jedną z głównych ról, ale był też opiekunem artystycznym obrazu. Film o perypetiach załogi czołgu o wdzięcznej nazwie Biedroneczka, który zagubił się podczas inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, wejdzie na ekrany polskich kin 14 sierpnia.

Informacja od dystrybutora

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…