Nowe szkice z Hardkor 44

Hardkor 44

Zanim przejdę do nowych, niesamowicie interesujących szkiców koncepcyjnych, zacznę od krótkiej historii filmu.

Nad scenariuszem pracuje dwóch młodych twórców – Tobiasz Piastkowski i Łukasz Orbitowski. Pierwszy jest scenarzystą wielu komiksów, ale także jest ilustratorem oraz projektantem. Między innymi jego komiks pod tytułem 44 trafił do antologii Muzeum Powstania Warszawskiego, który to też jest patronem filmu.

Natomiast Łukasz Orbitowski publikował swoje opowiadania w czasopismach Nowa Fantastyka, Science Fiction, Sfera czy Ubik.

Według informacji, akcja Hardkoru 44 toczyć się będzie pod koniec lata 1944 roku. Do walczącej Warszawy Niemcy kierują oddział słynącego z okrucieństwa oberführera SS Wagnera. Oszpecony na twarzy esesman ma zmieść stolicę Polski z powierzchni ziemi. Tymczasem po polskiej stronie barykad pojawia się tajemniczy Arnold. Przystojny żołnierz, który w 1939 roku zaginął bez śladu. Z praskich i wolskich ludzi, którzy próbują wyjść cało z walk, tworzy grupę. Razem z drobnymi przestępcami, kolaborantami i innymi typami spod ciemnej gwiazdy spróbuje zdobyć wojenne łupy, które zgromadził Wagner.

Na warszawskich bojowników czeka jednak niespodzianka. Wagner ma asa w rękawie – na jego rozkaz czeka oddział cyborgów zbudowanych z metalu i organów najgorszych recydywistów, na jakich w obozach i więzieniach udało się trafić psychopatycznym niemieckim naukowcom. To z nimi zmierzyć się będzie musiała drużna Arnolda. Bo tylko ona będzie mogła postawić się takiej sile, a przy okazji odkryć prawdę o sobie.

Sam Bagiński powiedział:

To jest mit. Opowieść o starciu garstki bohaterów z oceanem czerni. O walce skazanej na porażkę, ale takiej, o której kiedyś warto będzie robić filmy.

Twórcy chcą, aby opowieść w takim klimacie trafiła również do widza światowego i zainteresuje go tym samym naszą rodzimą historią.

Jak myślicie, co z tego wyjdzie?

Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44Hardkor 44

Źrodło: Różne