Say hello to my little friend ;>

Watykan chwali nowego Pottera 0

W dzisiejszym wydaniu watykańskiej gazety L’Osservatore Romano pojawiła się pierwsze recenzja Harrego Pottera i Księcia Półkrwi. Okazało się, że tym razem przygody czarodzieja bardzo spodobały się Kościołowi. Krytycy zaznaczyli, że w nowym filmie wyraźnie pokazano różnice w walce dobra ze złem i fakt, że czasami triumf dobra wymaga pewnego poświęcenia. Recenzent pisze też, że wszystkie postacie zostały przedstawione w sposób zrozumiały dla każdego i „idealnie wyważony”.

Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)

Zdaniem gazety jest to najlepsza jak dotąd filmowa wersja Harrego Pottera.

Ośmieleni powrotem Lorda Voldemorta, śmierciożercy sieją spustoszenie zarówno w świecie Mugoli, jak i w świecie czarodziejów. Hogwart nie jest już tak bezpiecznym schronieniem, jakim był kiedyś. Harry podejrzewa, że w zamku może czyhać wiele niebezpieczeństw. Dumbledore woli jednak przygotować Harry’ego na końcową walkę, gdyż wie, że zbliża się ona nieuchronnie. Dyrektor Hogwartu chce, aby Harry pomógł mu w odkryciu sekretu dotyczącego sposobu obrony stosowanego przez Voldemorta. Sekret ten zna tylko były nauczyciel eliksirów w Hogwarcie, profesor Horacy Slughorn. Świadomy tego Dumbledore manipuluje swoim kolegą, zachęcając go do powrotu na stare stanowisko. W zamian oferuje mu więcej pieniędzy, większy gabinet i… szansę uczenia sławnego Harry’ego Pottera.

Tymczasem na uczniów Hogwartu czyha jeszcze inne niebezpieczeństwo — szalejące młodzieńcze hormony. Stara przyjaźń Harry’ego z Ginny Weasley zaczyna przeradzać się w coś poważniejszego, ale na przeszkodzie staje chłopak Ginny, Dean Thomas, nie wspominając już o jej bracie Ronie. Ron ma jednak na głowie swoje własne sprawy — Lavender Brown wyraźnie okazuje swoje uczucie do niego, co sprawia, że Hermiona aż gotuje się z zazdrości, lecz wciąż uparcie ukrywa to, co czuje. Jakby tego było mało, pudełko zaczarowanych czekoladek ląduje w złych rękach, co wywraca wszystko do góry nogami.

Podczas gdy romanse rozkwitają, jeden uczeń trzyma się z dala od tego wszystkiego, gdyż ma na głowie dużo ważniejsze sprawy. Chce się wykazać, choć jako czarny charakter. I chociaż miłość wisi w powietrzu, zbliża się tragedia, która sprawi, że Hogwart już nigdy nie będzie taki jak dawniej.

Poniżej znajdziecie dwa nowe klipy, w tym jeden zapowiadający wersję IMAX-ową. Premiera Księcia Półkrwi odbędzie się 24 lipca!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Beznickowy

Blood ma rację. Watykan od narodzin "Pottera" mocno go krytykuje, a nagle zmienia stanowisko. A w sumie kto tam przejmuje się zdaniem Watykanu? Pokaże ta część Pottera.

Blood

HA HA! Dobre żarty, po pierwsze dlatego że w poprzednich częściach
“nie było "różnic w walce dobra ze złem, a po drugie tą różnice najlepiej widać na przykładzie Snape’a.
Pewnie im kase dali, to siedzą cicho i jeszcze chwalą :)

Lisa

Nie widziałam jeszcze nawet części piątej, ale chyba ją obejrzę i wybiorę się na Księcia Półkrwi. Mam nadzieję, że nie schowali całego "mroku" do pudełka, żeby ustawić sobie znaczek "PG".

Filip_Borkowski

Ochłonęli w końcu :)

Proszę czekać…