Say hello to my little friend ;>

Plakat i zwiastun Operacji Dunaj! 0

Operacja Dunaj to polsko-czeska komedia w reżyserii Jacka Głomba, twórcy jednej z najciekawszych polskich scen – Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. Na ekranie supergwiazdorska obsada: Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Zbigniew Zamachowski oraz pierwsza liga czeskiego aktorstwa, na czele z Jirim Menzlem – zdobywcą Oscara, jednym z Operacji Dunaj jedną z głównych ról, ale był też opiekunem artystycznym obrazu.

Operacja "Dunaj" - Monolith

W sierpniu 1968 roku, podczas inwazji (zdaniem niektórych “przyjacielskiej” interwencji) wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację zaginęła “Biedroneczka” – wysłużony polski czołg. To wydarzyło się naprawdę. Dalsze zabawne losy bohaterów filmu nie mają już żadnego przełożenia w faktach. Załoga gubi drogę, a jakby tego było mało – "parkuje" w niespodziewanym miejscu…Czy czterej pancerni wykonają zadanie? Czy polegną w starciu z niechęcią czeskich „przyjaciół” i urodą czeskich dziewcząt? Polska premiera kinowa odbędzie się 14 sierpnia!

Plakat - MonolithPlakat - Monolith

Informacja nadesłana przez dystrybutora

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

kill

Ciężko wytrzymać do końca zwiastuna, a co dopiero myśleć o pełnym filmie.

Lisa

Jaka pani? Gdzie? ;)
Czytuję (chociaż więcej jest tam do oglądania) od niedawna, wszak białe tło nie od dziś króluje na polskich plakatach. Tylko, że po lekturze zacnego bloga zawsze sprawdzam czy ludzie mają kolana, a ich głowy pasują do ciał. ;)

Filip_Borkowski

Widzę, że pani też czytuje zacny blog

Lisa

Ten plakat nie ma białego tła! szok

Filip_Borkowski

Jestem za! Podoba mi się.
Z cyklu Czy wiesz, że?
… Operacja Dunaj to jedyna polska komedia tego lata, poza Ostatnią akcją, o której już wkrótce :)

Proszę czekać…