Harry Potter Bilbo Baginsem?! 0

Niedługo w końcu mają ruszyć zdjęcia do Hobbita Petera Jacksona i Guillermo del Toro. Jak wiemy, Ian Holm, który grał Bilbo Bagginsa we Władcy Pierścieni, nie zagra tej roli, więc casting trwa.

Daniel Radcliffe

Według niepotwierdzonych informacji mamy trzech głównych kandydatów – Davida Tennanta (Doktor Who), Jamesa McAvoya (Wanted – Ścigani) i Daniel Radcliffe (Harry Potter)

Peter Jackson ma być w przyszłym tygodniu na Comic Con w San Diego, więc na pewno tam zostanie ogłoszone te nazwisko.

Z tego, co wynika z informacji, David Tennant ma być obecny na Comic Con po raz pierwszy w swojej karierze. Mówiono, że ogłosi powstanie kinowego Doktora Who, ale może to jednak chodzi o coś innego? Może będzie na Comic Con właśnie z uwagi na Hobbita? Obiektywnie patrząc, jest dobrym wyborem. Aktor zna się na rzeczy i poza serialem, nie jest znany szerszej publiczności, więc nie będą go mocno porównywać do jego innych ról.

Tego samego nie można powiedzieć o Danielu Radcliffe'ie, czyli Harrym Potterze. Pokazał, że pomiędzy serią o czarodzieju, lubi grać w małych, ambitnych produkcjach, ale przed końcem serii miałby zagrać w innym epickim filmie fantasy? Jakoś wydaje się to trochę niewiarygodne.

McAvoy jest połowicznie znany, ale nie jest jeszcze zaszufladkowany w określonej roli. Poniekąd kojarzymy go z Pokuty, Wanted czy Ostatniego Króla Szkocji, ale na ocenę jego gry w Hobbicie raczej by to bardzo nie wpływało. Byłby to na pewno ciekawy wybór.

Równie dobrze może też być tak, że żadne z powyższych nazwisk nie ma nic wspólnego z tym projektem, a tajne źródła zachodniej prasy po prostu się mylą.

A jak wy sądzicie? Ktoś z nich pasowałby do tej roli?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Avatar square 200x200
Jose0 2009-08-24

Nie, Dan zdecydowanie nie. Przyzwyczaiłem się do niego, jako czarodzieja, a trudno mi go wyobrazić w roli Hobbita. Jestem za McAvoyem.

Ronaldinho 2009-07-18

Peter Jackson powiedział, że na Comic-Conie żadnych castingowych newsów nie będzie, bo jeszcze nikogo nie wybrali. Obecnie są na etapie pisania scenariusza, jak go skończą, wtedy zaczną rozmawiać z aktorami, żeby móc im przedstawić co od danej roli będzie wymagane. Kwestia jeszcze może pewnie z dwóch, trzech miesięcy aż poznamy kto zagra Bilba.
Moim faworytem jest James McAvoy, odkąd zobaczyłem go w Narnii.

Quagmire 2009-07-17

Nie widziałem nic z Tennantem, ale McAvoy wydaję mi się najlepszym wyborem, rozpoznawalny aktor, ale nie gwiazda, do tego obdarzony ekranową charyzmą

Grzegorz Derebecki 2009-07-17

aaaa:) Jamyślałem o frodo :P a to o Bilbo chodzi kurde nie doczytałem nie bijcie mnie czasem :P

Adam Siennica 2009-07-17

No z tego, co pamiętam, jest po prostu za stary a Hobbit dzieje się przed, więc odmładzanie aktora mijałoby się z celem.

Proszę czekać…