Sam Raimi zajmie się Warcraftem! 1

Blizzard Entertainment i Legendary Pictures ogłosiło, że Sam Raimi podpisał umowę na reżyserię superprodukcji fantasy, oczekiwanej od lat, na podstawie kultowej gry, World of Warcraft.

World of Warcraft

Powodem wybrania tego reżysera było to, że Raimi pokazał podczas swojej kariery, że potrafi stworzyć adaptację fikcyjnego świata dla szerokiej publiczności, jednocześnie pozostając wiernym oryginałowi.

Raimi znany jest chociażby jako reżyser trylogii przygód Spider-Mana, który pobił rekordy box-office i zebrał pięć nominacji do Oscara. Znany ze swojego wymyślnego stylu filmowania, skupiającego się na postaciach i porządnym humorze, Raimi stworzył również taką kultową klasykę jak Martwe Zło.

Ostatnio reżyserował i był autorem scenariusza thrillera, Drag Me To Hell.

Raimi o projekcie:

Wacraft jest fantastyczną, napakowaną akcją historią. Jestem podekscytowany, że będę pracować z tak dynamiczną ekipą produkcyjną, by przenieść ten projekt na wielki ekran.

Producent, Charles Roven, znany jest chociażby z Mrocznego Rycerza, który osiągnął niebotyczny sukces na świecie. Będzie produkować z Alexem Gartnerem, Thomasem Tullem, Jonem Jashni, Raimim i Joushą Donenem.

World of WarcraftWorld of Warcraft

Producent o projekcie:

Pasja Sama do Warcrafta jest niezaprzeczalna i wiemy, że stworzymy niesamowity film wart fenomenu serii Blizzarda.

Dla tych, którzy jakimś cudem nie wiedzą, o czym jest gra, krótkie przypomnienie. Warcraft to bogaty świat fantasy opowiadający o epickim konflikcie pomiędzy Hordą a Sojuszem. World of Warcraft, gra RPG online, stała się domem dla milionów graczy na całym świecie i jednocześnie jest najpopularniejszą grą gatunku.

World of WarcraftWorld of Warcraft

Teraz, gdy jest reżyser, nie są już to puste słowa. Czekamy na dalsze informacje, a ja, osobiście, mogę odetchnąć z ulgą, że jednak nie będzie to Uwe Boll.

Zapraszam do komentowania wyboru reżysera, który, być może, stworzy najbardziej epicki film fantasy od czasów Władcy Pierścieni.

World of WacraftWorld of Wacraft

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Darth_Artur

Nie zapominajmy że WoW to marka Blizzard, a Blizzard to cholerni perfekcjoniści. Wydali mało gier… ale wszystkie były totalnymi hitami, więc sądzę, że nad filmem też będą czuwać. Intra i generalnie filmiki w grach blizza są zawszę świetne i dopracowane, więc pełnometrażowy film prawdopodobnie też będzie.

’WoW" to naprawdę potężny świat, który z tego co się orientuję cały czas się rozwija. Nie ma tu jednej przewodniej historii. Gracze wykonują questy etc. Wg mnie trudno zrobić dobry film oparty na grze RPG. Pomijając osobę reżysera, przykładem może być Dungeon Siege.
Sam Raimi, którego obecnie wszyscy kojarzą ze Człowiekiem Pająkiem, wyreżyserował przecież kultowe "Martwe zło". Cóż pytanie czy stać go na film na miarę "Władcy…" jet raczej retoryczne, bo kto przed realizacją trylogii Tolkien powiedziałby, że Jackson (najbardziej znany też z komedio-horroru) zrobi to co zrobił. Ja myślę, że jak Raimi nie skupi się tylko i wyłącznie na efektach specjalnych, może powstać interesujący obraz.

FreeZe

Wiem, bo mam kolegę, który szaleje za tą grą. Nie podobało mi się sformułowanie użyte przez autora, bo wynikało z niego, że generalnie każdy powinien wiedzieć o 'WOWie', a to trochę było na wyrost. To wszystko, nie miałem na celu nikogo obrazić ;)
No moja ulubiona ze stajni Blizzarda to zdecydowanie "Diablo", tej gry by mogli zrobić filmową adaptację…

Ronaldinho

Z "World of Warcraft" nigdy nie miałem do czynienia, natomiast grałem trochę w strategię, jednak z tego względu, że trochę irytuje mnie ten typ fantasy (jednocześnie kocham Władce Pierścieni :), to przestałem, zawsze wolałem Starcrafta (prawdopodobnie obok Diablo II jest to gra, przed którą spędziłem najwięcej czasu). Jednak jako, że filmem zajmie się Sam Raimi, jeden z moich ulubionych reżyserów, to na pewno go obejrzę.

kamyk360

Chyba wszyscy zapomnieli o tym że świat w WoW’ie był zbudowany na fabule do gier strategicznych. Tam mamy przedstawione wszystkie najważniejsze wydarzenia całego uniwersum. Oprócz tego warto przypomnieć o całej seri książek opisujących to wszystko.

Proszę czekać…