Sam Raimi zajmie się Warcraftem!

World of Warcraft

Blizzard Entertainment i Legendary Pictures ogłosiło, że Sam Raimi podpisał umowę na reżyserię superprodukcji fantasy, oczekiwanej od lat, na podstawie kultowej gry, World of Warcraft.

Powodem wybrania tego reżysera było to, że Raimi pokazał podczas swojej kariery, że potrafi stworzyć adaptację fikcyjnego świata dla szerokiej publiczności, jednocześnie pozostając wiernym oryginałowi.

Raimi znany jest chociażby jako reżyser trylogii przygód Spider-Mana, który pobił rekordy box-office i zebrał pięć nominacji do Oscara. Znany ze swojego wymyślnego stylu filmowania, skupiającego się na postaciach i porządnym humorze, Raimi stworzył również taką kultową klasykę jak Martwe Zło.

Ostatnio reżyserował i był autorem scenariusza thrillera, Drag Me To Hell.

Raimi o projekcie:

Wacraft jest fantastyczną, napakowaną akcją historią. Jestem podekscytowany, że będę pracować z tak dynamiczną ekipą produkcyjną, by przenieść ten projekt na wielki ekran.

Producent, Charles Roven, znany jest chociażby z Mrocznego Rycerza, który osiągnął niebotyczny sukces na świecie. Będzie produkować z Alexem Gartnerem, Thomasem Tullem, Jonem Jashni, Raimim i Joushą Donenem.

World of WarcraftWorld of Warcraft

Producent o projekcie:

Pasja Sama do Warcrafta jest niezaprzeczalna i wiemy, że stworzymy niesamowity film wart fenomenu serii Blizzarda.

Dla tych, którzy jakimś cudem nie wiedzą, o czym jest gra, krótkie przypomnienie. Warcraft to bogaty świat fantasy opowiadający o epickim konflikcie pomiędzy Hordą a Sojuszem. World of Warcraft, gra RPG online, stała się domem dla milionów graczy na całym świecie i jednocześnie jest najpopularniejszą grą gatunku.

World of WarcraftWorld of Warcraft

Teraz, gdy jest reżyser, nie są już to puste słowa. Czekamy na dalsze informacje, a ja, osobiście, mogę odetchnąć z ulgą, że jednak nie będzie to Uwe Boll.

Zapraszam do komentowania wyboru reżysera, który, być może, stworzy najbardziej epicki film fantasy od czasów Władcy Pierścieni.

World of WacraftWorld of Wacraft