Zwiastun Janosika! 0

Wysokobudżetowa produkcja, Janosik: Prawdziwa Historia w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik ma zadebiutować w kinach we wrześniu.

Janosik

Rolę Janosika gra Václav Jiráček. Jak sądzicie, czy ten młody aktor sprosta trudnemu zadanie i na pewno nieodzownemu porównywaniu do Marka Perepeczko? Zapraszam do komentowania.

Młody góral Janosik, żołnierz powstańczej armii Rakoczego, podczas jednej z potyczek dostaje się do niewoli wojsk cesarza Franciszka Józefa I i zostaje wcielony do cesarskiej armii. Swoją służbę zaczyna w twierdzy w Bytczy, w której uwięziony jest słynny przywódca zbójników Tomasz Węgierczyk. Między dwoma góralami szybko nawiązuje się nić sympatii. Janosik pomaga uciec Tomaszowi, a tamten w podzięce daje ojcu Janosika pieniądze na wykup syna z cesarskiego wojska. Po wojnie Janosik wraca do rodzinnego domu i zakochuje się. Niestety, ukochana wybiera innego. Wypalony wojną, zawiedziony w miłości, nie może sobie znaleźć miejsca. Odnajduje go Tomasz, który namawia Janosika do przystąpienia do swojej bandy – sam chce zrezygnować ze zbójowania. Janosik odmawia i postanawia zostać juhasem.

Podstępem zwabiony do bandy, Janosik wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu – nikt z napadniętych nie może zostać zabity. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Ale wraz z ilością sukcesów Janosika, rośnie też nienawiść jednego z członków bandy, zbójnika Huncagi…

Zapraszamy do oglądania zwiastuna. Trzeba przyznać, że jak na polskie standardy, jest zmontowany świetnie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

drfalck 2009-07-24

Mnie jakoś trailer nie przekonuje. Oczywiście zobaczyć trzeba i dopiero wtedy wydać opinie ale ….jak słyszę ze film powstawał latami to jakoś dobrze to nie wróży. Nie chce mi sie szukać ale pamiętam że tam jakieś długie przerwy były chyba ze 6 lat.
No i tez Żebrowski….nie specjalnie go lubię.

Quagmire 2009-07-24

Jeśli w zwiastunie są najlepsze dialogi z całego filmu, to ja już teraz podziękuje…
A omawiana muzyka kompletnie nie pasuje do treści zapowiedzi. Wygląda na wziętą z półki "fajna muzyka do trailera superprodukcji". Ale tak jest gdy Polacy usiłują podrabiać Hollywood.
Rzeczywiście dubbing Janosika bije po oczach już w zwiastunie, to co dopiero w filmie.
Jak dla mnie bardzo przeciętny trailer

Santanico 2009-07-24

ech…i co by tu naskrobać…trailer faktycznie całkiem dobry.ale ile razy już się nabieraliśmy na dobry zwiastun a film okazywał się totalnym dnem?z drugiej strony Panie Holland i Adamik chyba nam badziewia nie sprzedadzą.jedyne co mnie zraziło w tym trailerze i z pewnością będzie denerwować filmie to (jeśli mnie wzrok i słuch nie mylił) zdubbingowany Janosik.nienawidzę czegoś takiego w polskich filmach (ostatnio np."33 sceny z życia").jeśli już kręci się polski film to czemu nie zatrudniać polskich aktorów,ewentualnie mówiących po polsku.fakt,że prawdziwy janosik Polakiem nie był no ale mogli obsadzić w jego roli kogoś kto nie wymagałby dubbingu

Ronaldinho 2009-07-24

Zapowiedź całkiem dobra. Jakoś specjalnie tego filmu nie wyczekują, do kina raczej pójdę. Jedyny minus jaki narazie widzę to tytuł, mogli by usunąć "Prawdziwa historia", kto wpadł na taki beznadziejny pomysł.
Nie.

Adam_Siennica 2009-07-24

No, wiadomo, skoro pierwszy raz został użyty w Narnii, to się z nią kojarzy :)

Proszę czekać…