Krwawy Spartacus! 0

Spartacus: Blood and Sand jest produkowany przez Sama Raimiego i Roba Taperta. Wedle zapowiedzi miał to być Gladiator w telewizji kręcony przy użyciu stylistyki znanej z 300. Opowieść dojrzała, mroczna, pełna przemocy i seksu – rzeczy, które, można rzec, cechowały tamte brutalne czasy.

Spartacus: Blood and Sand

Zaplanowano na razie 13 odcinków.

W obsadzie mamy:

Lucy Lawless (Xena: Warrior Princess) jako Lucretia która ze swym mężem, Batiatusem, posiadają niewolnika imieniem Spartacus.

Batiatus, który jest właścicielem szkoły gladiatorów jest grany przez Johna Hannah (Mumia, Mumia Powraca).

Erin Cummings (Dollhouse) gra żonę Spartacusa, Surę.

Peter Mensah (300, Avatar) gra Doctore, najbardziej lojalnego i zaufanego niewolnika Batiatusa.

Manu Bennett (30 Days of Night, The Condemned) gra Crixusa – najlepszego gladIatora.

Antonio Te Maioha (Xena: Warrior Princess, Legend of the Seeker) zagra Barcę, ochroniarza i zabójcę na usługach Batiatusa.

Craig Parker (aka Darken Rahl z Legend of the Seeker) zagra Glabera, który obwinia Spartacusa za nieudaną kampanię militarną.

Nick E. Tarabay (Crash, The Sopranos) zagra Ashura, byłego gladiatora.

Andy Whitfield (Gabriel) gra główną rolę Spartacusa, żołnierza, który zostaje pojmany i skazany na bycie Gladiatorem za sprzeciwienie się rzymskiemu Patrycjuszowi. Po kilku zwycięstwach zostaje sprzedany jako niewolnik, gdzie musi walczyć o przeżycie, zaprzyjaźniać się z wrogami i grać w grze politycznej w świecie seksu, brutalności i zniszczenia. Pewnego razu wznosi bunt…

ZWIASTUN

ZZA KULIS

ZWIASTUN KOMIKSU

WCZEŚNIEJ O SERIALU PISAŁEM TU

SpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacusSpartacus

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Artur Tojza 2009-07-25

Chory serial ;/
Widać po pierwsze że nie ma kompletnie nic wspólnego z historią, poza imieniem głównej postaci i kilkoma wątkami. Hasło że "Przemoc i sex" były symbolem tamtych czasów jest tak samo trafne jak stwierdzenie iż kamień to biszkopt. Jedynie pod koniec Imperium rzymskiego nastały czasy dekadenckie i urządzano krwawe igrzyska gdyż w ten sposób pozbywano się chrześcijan. Walki gladiatorów również były i to nawet częste, ale nie tak brutalne. Walka na śmierć i życie była tylko w wielkie święta, gdyż wytrenowanie, wyżywienie i utrzymanie dobrego gladiatora kosztowało fortunę. A więc zabijanie ich notorycznie oznaczałoby bankructwo dla trenerów gladiatorów. Gladiator to był niewolnik, ale mający lepszy status i w sumie pewne prawa. Trenowano ich jak najemną armię, którą też czasem byli w potyczkach.
Najgorsze jest to że serial jest dla dorosłych a dorwą się do niego szczeniaki w wieku 10-13 lat. A potem się dziwić, że gnojkom odbija i się w szkołach dzieje się co się dzieje. Że 14-sto latka zachodzi w ciążę, a 16-latek dźga nożem na środku ulicy.
Lubię brutalne kino, ale ze smakiem. Pokroju "The Ring", a nie krwawych wybroczyny jak "Hostel" czy to coś.

Proszę czekać…