Frank Miller i sequel 300

Kadr z filmu 300 (2006)

Choć pierwsze informacje mówiące o tym, iż Zack Snyder jest zainteresowany nakręceniem sequela pojawiały się już kilka miesięcy temu to dziś wiadomo na ten temat nieco więcej. Jak donoszą amerykańskie media Frank Miller skończył już pracę nad komiksową wersją sequela 300. Teraz pozostaje czekać, aż historia zostanie wydana a filmowcy rozpoczną pracę nad skryptem.

Chociaż nie ma stu procentowej pewności, iż filmowy sequel jednak powstanie, ale wszystko na to wskazuje. Podczas niektórych wywiadów Snyder nie krył, iż z chęcią nakręciłby kontynuacje losów spartan. Jego jedyny warunek był taki, aby to Miller stworzył całą historię.

Fabuła sequela 300 jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Nieoficjalnie wiadomo, iż akcja rozgrywać się będzie pomiędzy bitwą pod Termopilami a bitwą pod Platejami (widzianą w końcówce filmu). Jeśli więc faktycznie by tak było to oznaczałoby to, iż w filmowej wersji sequela musieliby wystąpić nowi aktorzy.

Największe pytanie to takie czy producenci odważą się nakręcić kolejną produkcję, której akcja dziać się będzie w starożytności. Przypomnijmy, iż wkrótce kino opanuje właśnie ta epoka. W Hollywood kręci się obecnie, aż 3 produkcje tego typu: Clash of the Titans, War of God i Odysseus.

Źrodło: www.firstshowing.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux