Hollywood znowu pomęczy King Konga

King Kong

Studio Spirit Pictures szykuje się do rozpoczęcia prac nad kolejnym filmem poświęconym wielkiej, włochatej małpie znanej jako King Kong. Producenci nabyli już prawa do książki Kong: King of Skull Island napisanej przez Joe’go DeVito i Brada Stricklanda. Cała historia rozpoczyna się na kilka lat przed wydarzeniami z oryginalnego filmu i opowiada o tym, jak tytułowy bohater zdobył miano króla Wyspy Czaszki.

Producenci zapowiedzieli również, że obraz ma zostać zrealizowany w technice motion-capture, czyli takiej, jaką do swoich trzech ostatnich filmów zastosował Robert Zemeckis.

Studio Spirit jednocześnie rozpoczęło pracę nad filmem War Eagles. Jest to projekt Merian C. Cooper, reżysera King Konga z 1933 roku. Wtedy prace nad obrazem przerwała II Wojna Światowa. Fabuła osadzona w roku 1939 opowiada o pilocie, który testuje nowy model samolotu. Maszyna okazuje się być zawodna, a bohater rozbija się na Arktyce. Tam ku swojemu zdziwieniu odkrywa starożytną cywilizację, która zamieszkuje to miejsce od wielu stuleci.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>