widoczny tu i tam. hasam.

Polskie premiery września 0

Fotele kinowe we wrześniu będą należeć przede wszystkim do polskich produkcji. W nadchodzącym miesiącu do naszych kin wejdzie aż 5 rodzimych produkcji. Część z nich zdobyła już kilka nagród na festiwalach, jeden z nich jest debiutem, a jeden najprawdopodobniej stanie się jednym z hitów tego sezonu w polskim Box Office’ie. W filmach zagrają największe gwiazdy polskiego kina, czyli Borys Szyc, Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra. Krótko mówiąc: czeka nas polski miesiąc w naszych kinach.

Jako pierwszy na ekrany naszych kin zawita najnowszy film Jacka Bromskiego, w koprodukcji Polsko-Chińskiej -Kochankowie roku tygrysa. Film po ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni nie zebrał pozytywnych recenzji, oberwało się reżyserowi w szczególności za wiele naiwności w filmie jak chociażby przedstawienie dziewczyny, która musi udawać chłopaka. Można się spodziewać przeciętnej pierwszy w historii światowego kina produkcji polsko-chińskiej. Film opowiada historię dwóch młodych ludzi, uciekających z zesłania na Syberię przez Chiny. Niestety jeden z nich nie przeżył, a drugiego znalazł stary chiński myśliwy i zabiera go do swojej chaty. Łowczy posiada także piękna, młodą córkę i aby nie kusić losu obcina jej włosy i każe się przebrać się w męski strój. W rolach głównych: Michał Żebrowski i Li Min.

8 września na nasze ekrany zawita najnowszy film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa KrauzePlac Zbawiciela?, czyli historia o winie i odkupieniu. Najprawdopodobniej będzie to dramat społeczny z krwi i kości w wykonaniu Polaków. Z pozoru zwyczajna rodzina… Mąż, żona i ich dzieci, i teściowa – wszyscy mieszkają w jednym mieszkaniu z oknem na słoneczny Plac Zbawiciela. Jednak jak to w życiu bywa – pozory mylą. Szczęśliwa rodzina, która rezygnuje ze wszystkich dóbr, aby zaoszczędzić na upragnione mieszkanie. Tuż przed przeprowadzką firma, która zajmowała się sprzedażą mieszkań upadła, a małżeństwo wpłaciło już pieniądze… Obraz o ludzkich pragnieniach, marzeniach, o nas samych, samotności i potrzebie obecności obok drugiego człowieka. Film zbiera bardzo dobre recenzje, jako jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat, polski odpowiednik brytyjskiego kina w wykonaniu Leigh?a i Loach?a. W rolach głównych: Jowita Budnik-Miondlikowska, Ewa Wencel i Beata Tyszkiewicz. Więcej informacji <a href=http://plac-zbawiciela.bestfilm.pl/ title=TUTAJ>TUTAJ.

Kadr z filmu Plac Zbawiciela 2006Kadr z filmu Plac Zbawiciela 2006

15 września zawitają kolejne 2 produkcje na nasze srebrne ekrany. Pierwszy – Chaos?, jest debiutem reżyserskim Xaverego Żuławskiego. Historia trzech braci z różnymi perspektywami na przyszłość. Różnią się zdecydowanie: Sławek jest zamożnym prawnikiem, Blondas gotów jest zabijać, a Niki jest zagorzałym anarchistą i egoistą, ale każdego łączą marzenia o lepszym życiu i bunt. Jednego dnia wszyscy trzej staną wobec trudnych wyborów. W rolach głównych: Magdalena Cielecka, Sławoj Jędrzejewski, Bolec, Paweł Wilczak i Borys Szyc. Więcej informacji <a href=http://spi.pl/chaos/ title=TUTAJ>TUTAJ.

Drugim zaś filmem, który wejdzie na nasze ekrany 15 września jest S@motność w sieci. Najprawdopodobniej będzie to jeden z największych hitów tego kończącego się lata w kinach, zaraz po Skrzyni Umarlaka?. W rolach głównych takie gwiazdy polskiej sceny filmowej jak Cielecka czy Chyra przyciągną do kin zapewne tysiące, a do tego jeżeli dodać poprzedni sukces książki, która okazał się najlepszy bestsellerem książkowym ostatnich lat w Polsce to ściągnie do kin od szalonych nastolatek po starsze osoby. Nie jestem przekonany co do tej produkcji, gdyż nie odpowiadała mi książka i moim zdaniem jest również ciężka do przeniesienia na ekran, ale być może reżyser Wtorku? sobie z tym poradzi, chciałbym, żeby tak było… Więcej informacji <a href=http://samotnoscwsieci.wp.pl/ title=TUTAJ>TUTAJ.

22 września będziemy mogli zobaczyć ostatnią premierę września, czyli Kto nigdy nie żył…? z Michałem Żebrowskim w roli głównej i muzyką laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka. Więcej o produkcji pisaliśmy <a href=http://fdb.pl/w829,Seweryn,i,%C5%BBebrowski,razem,ju%C5%BC,we,wrze%C5%9Bniu%21.html title=TUTAJ>TUTAJ.

Marcin Brzozowski i Maria Strzelecka w Chaosie 2006Marcin Brzozowski i Maria Strzelecka w Chaosie 2006 Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka w S@tmoności w sieci 2006Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka w S@tmoności w sieci 2006

Żebrowski i Min w Kochankowie roku tygrysa 2005Żebrowski i Min w Kochankowie roku tygrysa 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

leprechan

taa, kochane kina. ale u mnie takie badziewia jak 'step up' sie pojawiaja rowno z premiera ogolnopolska.

majron

u mnie w jeleniej tez opoznienie jest straszne :)

leprechan

ja jeszcze dluzej ;] u mnie tego typu filmu bardzooo pozno wchodza :D

majron

ja czytalem srednie recenzje takze zobaczymy jak bedzie :) film byl bardzo wyczekiwany tazke poczekamy zobaczymy :)

leprechan

chaos tez zebral fatalne recenzje, ze to mialbyc pseudo-ambitny film, o waznych sprawach, a wyszlo nic. nawet widzialem porownania do egoistow.. to raczej dobre nie bedzie ;d

Proszę czekać…