"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Spielberg marzy o Matt'cie Helmie 0

Reżyser Steven Spielberg marzy o nakręceniu filmu na podstawie serii książek pt. Matt Helm, którego autorem jest Donald Hamilton. Problem w tym, iż prawa do ekranizacji filmu posiada wytwórnia Paramount Pictures z którą słynny reżyser rozstał się w sporze po tym jak DreamWorks zakończyło z nimi współpracę.

Steven Spielberg i Michael Bay

Przypomnijmy, iż DreamWorks zrezygnowało ze współpracy z Paramount Pictures po tym jak szefowie, DW (Spielberg i Stacey Snider) zarzucili Paramount, iż zbyt mocno ingeruje wszystkie ich projekty. Co więcej mieli powiedzieć, iż tak władczej wytwórni, już dawno w Hollywood nie było. Po rozstaniu szefowie obu firm wielokrotnie zarzucali sobie nieuczciwość.

Niedawno w prasie pojawiła się informacja mówiąca o tym, iż scenarzysta Paul Attanasio napisał skrypt do filmu Matt Helm. Według tych doniesień jest on na tyle dobry, iż może powstać z tego prawdziwy kinowy hit. I tutaj właśnie te informacje doszły do Spielberga, który jeszcze za czasów współpracy DreamWorks z Paramount planował realizację tego filmu.

Matt Helm to fikcyjny agent rządowy z czasów II wojny światowej, który po przejściu na emeryturę nie potrafi poradzić sobie w "normalnym" życiu. Wciąż żyje przeszłością i tym, co widział na wojnie.

W kwestii ekranizacji jedynie, co wiadomo to fakt, iż producentami są Alex Kurtzman i Roberto Orci. Obaj panowie zapewnili, iż wybiorą reżysera, który podoła temu tematowi. Czy wybiorą Spielberga? Czy studio Paramount się na to zgodzi? Nie wiadomo.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Ronaldinho 2009-07-31

Jakbyś dał numer telefonu do Stevena to byś mnie zaskoczył.
Kasa na film na pewno by się znalazła. "Lincoln" pierwotnie miał mieć premierę 2009 roku, jednak coś go ciągle odkładało, teraz to "Tintin", jego post-produkcja i zaraz pewnie "Old Boy". Pytanie, co Spielberg później będzie robił. Liam Neeson jest już od jakiegoś czasu przygotowany.

Michal_Dajer 2009-07-30

Ronaldinho specjalnie dla Ciebie sprawdziłem jak wygląda sprawa z Lincolnem. Na chwilę obecną nie ma żadnych nowych informacji a więc póki co Spielberg pewnie nie ma kasy na ten projekt.
Osobiście myślę, iż jeśli faktycznie projekt jest taki dobry to naturalne byłoby, aby reżyserią zajmował się Spielberg. Pytanie tylko czy wtedy współproducentem byłby DreamWorks, czy może sam Spielberg jako osoba fizyczna.

Ronaldinho 2009-07-30

Niech DreamWorks spróbuje pogodzić się z Paramountem, są to dwie świetne wytwórnie, które znalazłyby, jeśli by chciały, nic porozumienia dla dobra ich obu. Skoro Spielberg 'marzy' o tym projekcie, to fajnie by było jakby dostał reżyserię. No dobra, Spielberg interesuje się "Matt Helm", a mnie interesuje czy coś ruszyło w sprawie "Lincolna", oczekuje bardzo tego filmu, zresztą jak każdego od Spielberga :)

Proszę czekać…