Spielberg marzy o Matt'cie Helmie

Steven Spielberg i Michael Bay

Reżyser Steven Spielberg marzy o nakręceniu filmu na podstawie serii książek pt. Matt Helm, którego autorem jest Donald Hamilton. Problem w tym, iż prawa do ekranizacji filmu posiada wytwórnia Paramount Pictures z którą słynny reżyser rozstał się w sporze po tym jak DreamWorks zakończyło z nimi współpracę.

Przypomnijmy, iż DreamWorks zrezygnowało ze współpracy z Paramount Pictures po tym jak szefowie, DW (Spielberg i Stacey Snider) zarzucili Paramount, iż zbyt mocno ingeruje wszystkie ich projekty. Co więcej mieli powiedzieć, iż tak władczej wytwórni, już dawno w Hollywood nie było. Po rozstaniu szefowie obu firm wielokrotnie zarzucali sobie nieuczciwość.

Niedawno w prasie pojawiła się informacja mówiąca o tym, iż scenarzysta Paul Attanasio napisał skrypt do filmu Matt Helm. Według tych doniesień jest on na tyle dobry, iż może powstać z tego prawdziwy kinowy hit. I tutaj właśnie te informacje doszły do Spielberga, który jeszcze za czasów współpracy DreamWorks z Paramount planował realizację tego filmu.

Matt Helm to fikcyjny agent rządowy z czasów II wojny światowej, który po przejściu na emeryturę nie potrafi poradzić sobie w "normalnym" życiu. Wciąż żyje przeszłością i tym, co widział na wojnie.

W kwestii ekranizacji jedynie, co wiadomo to fakt, iż producentami są Alex Kurtzman i Roberto Orci. Obaj panowie zapewnili, iż wybiorą reżysera, który podoła temu tematowi. Czy wybiorą Spielberga? Czy studio Paramount się na to zgodzi? Nie wiadomo.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux