Nie ma obaw o Star Trek 2

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Roberto Orci oraz Alex Kurtzman podczas COmic-Con uspokajali fanów, iż słabe recenzje filmu Transformers 2, którego także są scenarzystami nie odbije się na filmie Star Trek 2 do którego właśnie piszą skrypt. To będzie zupełnie inny film, podobno nawet lepszy niż część pierwsza, którą wyreżyserował J.J. Abrams.

Przypomnijmy, iż mimo świetnych wyników finansowych Transformers: Zemsta upadłych jest ostro krytykowane nie tylko przez recenzentów, ale również przez fanów, którzy zarzucają mu spore uproszczenia fabularne. Scenarzystami tego filmu byli właśnie Orci i Kurtzman.

Obaj panowie obecnie pracują nad Star Trek 2, i właśnie to wzbudziło niepokój fanów. Podczas Comic-Con mówili:

Star Trek różni się od innych filmów, iż jest w niej spójna historia, którą wystarczy jedynie rozwinąć. Poza tym istnieje wiele przeróżnych historii, które świetnie pasowałyby do tego projektu. Warto przy tym zauważyć, iż to nie są jacyś wielcy superbohaterowie, ale zwykli "ludzie" starający się wszystko robić dobrze.

Ciekawą sprawą był fakt, iż nieoficjalnie przyznali, iż główny wpływ na scenariusz Transformers: Zemsta upadłych miał Michael Bay, który dokonał w ich pierwotnym skrypcie wielu zmian. I właśnie to mogło mieć ostateczny wpływ na takie odebranie filmu przez krytyków.

Inna sprawa, iż obaj są bardzo wszechstronni i potrafią pisać przeróżne scenariusze. Jeśli więc tak jak się zakłada sequel Star Treka nakręci ponownie J.J. Abrams możemy spodziewać się świetnego kina. I oby tak było.

Źrodło: www.firstshowing.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux