"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nie ma obaw o Star Trek 2 0

Roberto Orci oraz Alex Kurtzman podczas COmic-Con uspokajali fanów, iż słabe recenzje filmu Transformers 2, którego także są scenarzystami nie odbije się na filmie Star Trek 2 do którego właśnie piszą skrypt. To będzie zupełnie inny film, podobno nawet lepszy niż część pierwsza, którą wyreżyserował J.J. Abrams.

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Przypomnijmy, iż mimo świetnych wyników finansowych Transformers: Zemsta upadłych jest ostro krytykowane nie tylko przez recenzentów, ale również przez fanów, którzy zarzucają mu spore uproszczenia fabularne. Scenarzystami tego filmu byli właśnie Orci i Kurtzman.

Obaj panowie obecnie pracują nad Star Trek 2, i właśnie to wzbudziło niepokój fanów. Podczas Comic-Con mówili:

Star Trek różni się od innych filmów, iż jest w niej spójna historia, którą wystarczy jedynie rozwinąć. Poza tym istnieje wiele przeróżnych historii, które świetnie pasowałyby do tego projektu. Warto przy tym zauważyć, iż to nie są jacyś wielcy superbohaterowie, ale zwykli "ludzie" starający się wszystko robić dobrze.

Ciekawą sprawą był fakt, iż nieoficjalnie przyznali, iż główny wpływ na scenariusz Transformers: Zemsta upadłych miał Michael Bay, który dokonał w ich pierwotnym skrypcie wielu zmian. I właśnie to mogło mieć ostateczny wpływ na takie odebranie filmu przez krytyków.

Inna sprawa, iż obaj są bardzo wszechstronni i potrafią pisać przeróżne scenariusze. Jeśli więc tak jak się zakłada sequel Star Treka nakręci ponownie J.J. Abrams możemy spodziewać się świetnego kina. I oby tak było.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Ronaldinho

Do porażki Transformersów dołożył się jeszcze Ehren Kruger, który dość dużą część scenariusza pisał, gdy Orci i Kurtzman byli zajęci chyba właśnie pisaniem oraz produkowaniem Star Treka i "Fringe". Ale i tak prawie całą winę ponosi Michael Bay, sam się przyznawał, że podczas strajku scenarzystów coś tam pisał w scenariuszu, do tego gdyby uznał scenariusz za beznadziejny, mógłby zażądać napisania go od nowa, czego nie zrobił i ostatecznie wyszło tak niesamowicie źle, że chyba nawet najwięksi wrogowie Baya takiego filmu się nie spodziewali.
Fajnie będzie, jeśli "Star Treka 2" zrobi ta sama ekipa.

Quagmire

Ciekawa sprawa z Bayem-scenarzystą, ale i tak widać do którego filmu duet scenarzystów przyłożył się bardziej

Proszę czekać…