Peter Berg o nowej Diunie! 0

Portal SciFiWire rozmawiał z reżyserem, Peterem Bergiem, którego ostatni film Hancock gościł na ekranach w zeszłym roku, a który teraz pracuje nad ekranizacją kultowej powieści Franka Herberta, Diuna.

Diuna

Przypomnijmy, że już mieliśmy adaptację Diuny w 1984 roku w reżyserii Davida Lyncha oraz dwa miniseriale stacji Sci Fi Channel.

Berg widzi tę historię jako epicki film pełen przygody.

Książka była potężniejsza, pełna przygody z większą dawką przemocy i nawet odrobinę humoru. Myślę, że te wszystkie elementy, które wyniosłem z obcowania z tą powieścią można połączyć, aby nie obrazić ortodoksyjnych fanów Bene Gesserit i Kwistaz Haderach. Dzięki temu film będzie bardziej dynamiczny!

Premiera Diuny zaplanowana na 2010 rok.

Jak sądzicie? Czy takie słowa reżysera napawają optymizmem i doczekamy się w końcu ekranizacji Diuny z prawdziwego zdarzenia?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Zgadza się z Czudim. Wg mnie na razie można mówić o wizji. Efekty specjalne mogą być interesujące. Miejmy nadzieję, że tak buńczuczne zapowiedzi nie skończą się na kolejnej nieudanej ekranizacji świetnej powieści. Mimo, że wielu krytykuje wersję Lynch’a mi się ona podoba. Kyle MacLachlan jako młody Atryda wypadł bardzo dobrze.
Wiadmo dzieło Herberta nie jest idealne do filmowania, zresztą jak wiele powieści klasyków s-f. Biorąc pod uwagę sferę filozoficzną, doktrynalną tych książek są one diabelsko trudne do wiernego przeniesienia na ekran. Na szczęście niektórym się udaje.

Czudi

Obecnie to można być jedynie ciekawym efektów specjalnych – to może być coś wielkiego, jeśli zajmie się tym ktoś z wizją. Reżyser ani ziębi ani grzeje; ot facet, który ma na koncie kilka przyzwoitych filmów. Fabularnie pewnie tylko pierwszą część ruszą. Jeśli będzie z tego kasa to będą myśleć o następnych;)

Proszę czekać…