"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Steven Spielberg chce nakręcić Halo? 3

W Stanach pojawiła się ciekawa plotka. Głosi ona, iż reżyser Steven Spielberg jest zainteresowany nakręceniem kinowej wersji gry pt. Halo. Rewelacje tą miał nieoficjalnie potwierdzić scenarzysta Stuart Beattie, który napisał skrypt do tego filmu. Podczas prywatnej rozmowy z dziennikarzem miał powiedzieć, iż faktycznie słynny reżyser chce wyprodukować ten film.

Screen z gry pt. Halo: Combat Evolved

Stuart Beattie to scenarzysta, który napisał skrypty do takich filmów jak 3:10 do Yumy czy 30 dni mroku. Podobno napisał on tak świetny scenariusz, iż spodobał się samemu Spielbergowi. I to właśnie on zachęcić miał producentów do nakręcenia tego filmu.

Scenariusz Halo bazuje na słynnej powieści Erika Nylunda pt. Halo: The Fall of Reach, która jest swoistym prequelem całej gry komputerowej. Według nieoficjalnych plotek scenariusz skupi się na poznaniu genezy Spartan, czyli elitarnych żołnierzy znanych z gry, i samego jej głównego bohatera.

Przypomnijmy, iż kilka lat temu adaptacją gry był zainteresowany, Peter Jackson oraz Neill Blomkamp, którzy rozpoczęli również pracę pre-produkcyjne. Jednak ze względu na strajk scenarzystów oraz problemy ze znalezieniem funduszy musieli projekt zarzucić. Ale to właśnie ten film zapoczątkował ich przyjaźń owocem, której jest produkcja District 9.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Halo to hit w świecie gier. Spielberg może zrobić z tematu hit filmowy. Mam nadzieję, że się uda. Ja wciąż czekam na udaną filmową adaptację gry.

Czechu

Oby tylko nie Uwe Boll !!! :). Dzięki Spielbergowi adaptacja tej gry może zostać hitem, ale znając życie wątpię aby ten reżyser zdecydował się na nakręcenie tego typu filmu i raczej zostanie to tylko plotką…

JohnnyDepp

Tylko Spielberg moze nakrecic ten film , jestem za !!! akcja strzelanka w wykonaniu SS bedzie czyms zajebistym

Proszę czekać…