Steven Spielberg chce nakręcić Halo?

Screen z gry pt. Halo: Combat Evolved

W Stanach pojawiła się ciekawa plotka. Głosi ona, iż reżyser Steven Spielberg jest zainteresowany nakręceniem kinowej wersji gry pt. Halo. Rewelacje tą miał nieoficjalnie potwierdzić scenarzysta Stuart Beattie, który napisał skrypt do tego filmu. Podczas prywatnej rozmowy z dziennikarzem miał powiedzieć, iż faktycznie słynny reżyser chce wyprodukować ten film.

Stuart Beattie to scenarzysta, który napisał skrypty do takich filmów jak 3:10 do Yumy czy 30 dni mroku. Podobno napisał on tak świetny scenariusz, iż spodobał się samemu Spielbergowi. I to właśnie on zachęcić miał producentów do nakręcenia tego filmu.

Scenariusz Halo bazuje na słynnej powieści Erika Nylunda pt. Halo: The Fall of Reach, która jest swoistym prequelem całej gry komputerowej. Według nieoficjalnych plotek scenariusz skupi się na poznaniu genezy Spartan, czyli elitarnych żołnierzy znanych z gry, i samego jej głównego bohatera.

Przypomnijmy, iż kilka lat temu adaptacją gry był zainteresowany, Peter Jackson oraz Neill Blomkamp, którzy rozpoczęli również pracę pre-produkcyjne. Jednak ze względu na strajk scenarzystów oraz problemy ze znalezieniem funduszy musieli projekt zarzucić. Ale to właśnie ten film zapoczątkował ich przyjaźń owocem, której jest produkcja District 9.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux