Weekend z filmem - przegląd 0

No i mamy wrzesień. Dystrybutorzy na początek miesiąca uraczyli nas aż siedmioma nowymi filmami: Klik: I robisz, co chcesz – kolejna komedia z Adamem Sandlerem, Kochankowie Roku Tygrysa czyli polsko-chińska produkcja z Michałem Żebrowskim, Lot 93 – opowieść o dramacie pasażerów i załogi samolotu United Airlines, argentyńska animacja Marsjanin Mercano, dramat Omagh, musical z Channingiem Tatumem – Step Up – Taniec zmysłów oraz dramat komediowy Palindromy. W telewizji zobaczymi m.in.: Złoto dezerterów, Nigdy w życiu! i Straszny film 3. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

===

CO W KINIE?

===

Klik: I robisz, co chcesz

Michael Newman jest żonaty z piękną Donną. Para ma dwójkę wspaniałych dzieci, Bena i Samanthę. Niestety Michael nie widuje ich często, gdyż do późna pracuje w firmie architektonicznej, łudząc się, że niewdzięczny szef w końcu doceni jego zasługi i zaproponuje mu spółkę. Gdy Michael wreszcie uwolni się od problemów w pracy, będzie mógł poświęcić więcej uwagi żonie i dzieciakom. Tak sobie przynajmniej obiecuje. Po kolejnym wieczorze spędzonym w pracy Michael jest tak zmęczony i zdenerwowany, że nie pamięta, którym z pilotów wyłączyć telewizor. Udaje się więc na zakupy w poszukiwaniu pilota uniwersalnego. W sklepie ze sprzętem domowym przypadkiem trafia na zaplecze, gdzie ekscentryczny sprzedawca Morty wręcza mu eksperymentalny, podrasowany gadżet, który z pewnością odmieni jego życie.

Klik: I robisz, co chceszKlik: I robisz, co chcesz

Kochankowie roku tygrysa

Jest rok 1913. Dwaj Polacy uciekają z zesłania przez syberyjska tajgę. Niebezpieczna przeprawa przez rzekę Amur, graniczącą z Chinami, kończy się tragicznie. Jeden z uciekinierów, Stankiewicz, ginie, drugi- ciężko ranny i wyczerpany morderczą wędrówką traci przytomność. Nieprzytomnego Wolskiego znajduje stary chiński myśliwy, Guo. Zabiera on rannego do swojej chaty w górach. Mieszka tam z żoną i 16-letnią, piękną córką o imieniu Song. Aby nie kusić losu rodzice zmuszają dziewczynę do ścięcia włosów, przebrania się w męski strój i ukrywania tożsamości. Czy to powstrzyma jednak kwitnące uczucie młodej Chinki do przybysza z dalekiego kraju?

Kochankowie Roku TygrysaKochankowie Roku Tygrysa

Lot 93

Film LOT 93 opowiada o dramacie pasażerów i załogi samolotu United Airlines, lot 93 – czwartego samolotu porwanego przez terrorystów 11 września 2001 roku.

Greengrass zgłębia wydarzenia tamtego dnia skupiając się na losach wszystkich tych, którzy w Newark, w stanie New Jersey weszli na pokład Boeinga 757 i w trakcie 91 minut, podczas których samolot był w powietrzu, zdali sobie sprawę, że świat wkroczył w nową, pełną przemocy erę.

Mając przed sobą trudne zadanie odtworzenia wydarzeń, które rozegrały się zarówno na pokładzie samolotu jak i na ziemi, Greengrass i jego ekipa korzystali z wielu, bardzo różnorodnych źródeł informacji. Przeprowadzili liczne wywiady z rodzinami 40 pasażerów i załogi, członkami Senackiej Komisji, kontrolerami lotu oraz wojskowym i cywilnym personelem, który wziął udział w wydarzeniach tamtego dnia. Odpowiednio wyselekcjonowane wywiady, szczegóły nagrań pokładowych, publicznie dostępne dane i fakty historyczne, stały się podstawą filmu, a w uczestników tragicznych wydarzeń, wcielił się zespół utalentowanych, chociaż przeważnie nieznanych aktorów. Ich bazujące na faktach, improwizowane dialogi przedstawiają uchwycony kamerami ekipy Greengrassa ludzki dramat. Efektem pracy zespołu realizatorów jest surowe studium – filmowane w realnym czasie – zderzenia dnia współczesnego i starego świata… oraz niezwykłej odwagi, jaka narodziła się z takiego zetknięcia przeciwieństw.

Lot 93Lot 93

Marsjanin Mercano

Tytułowy Mercano to spokojny mieszkaniec Marsa. Pewnego dnia sielankowe życie kosmity zakłóca spadająca sonda, która zabija jego Coś-na-kształt-psa. Zrozpaczony Mercano wysłuchuje paradoksalnej informacji pochodzącej z innej planety: „przybywamy w celach pokojowych i nie chcemy nikogo skrzywdzić”. Pałający żądzą zemsty za rozkwaszenie swojego pupila Mercano, wybiera się na Ziemię, aby wyrównać porachunki z jej mieszkańcami. Sprawy się nieco komplikują, kiedy jego statek kosmiczny ulega uszkodzeniu. Marsjanin ląduje awaryjnie w Buenos Aires, gdzie każda chwila przynosi zupełnie nowe i zaskakujące wydarzenia. Mercano trafia w ręce szefów międzynarodowej Korporacji, którzy przy pomocy jego nieziemskich umiejętności pragną zmonopolizować światowe rynki…

Marsjanin MercanoMarsjanin Mercano

Omagh

W sierpniu 1998 roku cała Irlandia przygotowywała się do głosowania za pokojem w referendum dotyczącym postanowień porozumienia z Wielkiego Piątku. W tym samym czasie mała grupa dysydenckich członków IRA Tymczasowej (Provisional IRA) przeciwnych procesowi pokojowemu przygotowywała się do zamachu bombowego, którego skutki miały być wystarczająco krwawe i katastrofalne, by poróżnić Londyn i Dublin, spowodować wycofanie się unionistów z procesu pokojowego i ponownie wciągnąć Irlandię Północną w burzliwy konflikt.

OmaghOmagh

Palindromy

Pragnieniem 12-letniej Avivy jest macierzyństwo. Mimo młodego wieku dziewczynka czuje się przygotowana do roli matki i konsekwentnie zmierza do wyznaczonego celu. Kiedy udaje jej się zajść w ciążę napotyka na opór rodziny dla której jedynym rozwiązaniem sytuacji jest aborcja. Po zabiegu dziewczynka decyduje się na ucieczkę z domu. Na swojej drodze spotyka rodzinę obłąkaną miłością do Jezusa. Mama Sunshine i jej mąż opiekują się kalekimi dziećmi ocalonymi przed aborcją. Jednak ich fanatyczna obrona życia pozwala na podejmowanie radykalnych nieraz kroków.

PalindromyPalindromy

Step Up – Taniec zmysłów

Tyler, chłopak z nizin, buntownik z najgorszej dzielnicy Baltimore. Jego życie jest beznadziejne, codziennie balansuje na granicy prawa, a jedynym marzeniem jest wyrwanie się z dołującej rzeczywistości. Nora jest utalentowaną tancerką baletową, dziewczyną z zamożnego domu, która może sobie pozwolić na przywilej kształcenia się w elitarnej Akademii Muzyki i Tańca. Jedyne co stoi na przeszkodzie na drodze do świetlistej przyszłości, to brak odpowiedniego partnera na zbliżającą się dyplomową prezentację.

Step Up - Taniec zmysłówStep Up - Taniec zmysłów

======

CO W TELEWIZJI?

======

PIĄTEK – 1 września

Złoto dezerterów – 20.15 TVP1, komedia

Jak rozpętałem II wojnę światową (1/3) – 19.30 POLSAT, komedia

Anakonda – 21.15 POLSAT, thriller

Ślicznotka z Memphis – 22.20 TVP1, wojenny

Prawo do wolności – 22.45 TVP2, dramat obyczajowy

☼ Łabędzi śpiew – 20.10 TVN7, obyczajowy

Człowiek demolka – 22.45 TVN, sensacyjny

Omen – 23.10 POLSAT, horror

☼ Mumford – 0.15 TVP1, komediodramat

☼ Noc generałów – 20.15 TVP KULTURA, kryminał

Odlotowy sekstet – 20.00 ALE KINO, obyczajowy

SOBOTA – 2 września

Nigdy w życiu! (1/2) – 20.20 TVN, komedia romantyczna. Część druga o godz. 23.20

Kariera Nikosia Dyzmy – 20.15 TVP1, komedia

Straszny Film 3 – 21.15 POLSAT, horror komediowy

Resident Evil: Domena zła – 22.05 TVP1, thriller SF

Psychopata – 23.30 TVP2, sensacyjny

Janosik – 16.00 POLSAT, przygodowy

Goście w Ameryce – 16.05 TVN, komedia

Superpies – 19.30 POLSAT, komedia sensacyjna

☼ Wszyscy jesteśmy z węgla – 20.10 TVP KULTURA, dokumentalny

Charakter – 21.00 TVP KULTURA, dramat obyczajowy

☼ Stowarzyszenie wdów – 20.00 ALE KINO, komedia

Dentysta 2 – 23.05 POLSAT, horror

NIEDZIELA – 3 września

E=mc2 – 20.15 TVP1, komedia

Śniadanie u Tiffany'ego – 11.55 TVP2, komedia

Obcy – Decydujące starcie – 21.30 POLSAT, thriller SF

Zdrada – 22.00 TVP1, thriller

Turbulencja – 23.15 TVN, dramat sensacyjny

☼ Denis rozrabiaka – 12.55 TVN, komedia

Grom z jasnego nieba – 19.30 POLSAT, sensacyjny

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Trophy

Ja oglądam w poniedziałek "Płonącą pułapkę" :P A w weekend to pewnie "Straszny film 3", "Resident evil", "Psychopata", "Dentysta 2", "E=mc2" :P

Pozdrawiam! ;)

k4c5er

No trzeba bedzie :P. Prócz tego ja dopisuje sobie jescze Resident Evill i Straszny film 3

Ronaldinho

Trzeba dopisać do soboty "Dentyste 2" na polsacie o 23.

majron

palindromy polecam wszystkim :) czekam na lot 93 i klik marsjanin mercato tez niczego sobie :P reszta slaba :) z tv Odlotowy sekstet a nie sekret :P omen, slicznotka z memphis i sniadanie u tiffaniego :)

Proszę czekać…