"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Ostatni koncert Jacksona w kinach 3

Studio Sony Pictures Entertainment i firma Sony Music Entertainment w dniu dzisiejszym ogłosiła, iż w dniu 30 października odbędzie się premiera kinowego dokumentu o piosenkarzu Michaelu Jacksonie w którym wykorzystane zostaną materiały nagrane podczas prób piosenkarza przygotowującego się do serii nowych koncertów. Film nosić będzie tytuł This Is It.

Piosenkarz Michael Jackson

Jak informują szefowie firmy Sony dokument This Is It jest popierany przez rodzinę piosenkarza, którzy również wyrazili zgodę na wykorzystanie wszystkich prywatnych materiałów, które były nagrywane podczas niezwykłego życia Jacksona. Nie wiadomo jeszcze czy zostaną one wykorzystane, ale mają stanowić ewentualnie dodatek do wersji DVD i Blu-ray.

Cały dokument zostanie nakręcony techniką cyfrową oraz w niektórych kinach będzie możliwość oglądania go w wersji trójwymiarowej. Ma to zapewnić wszystkim widzom wyjątkowe wrażenia i być swoistym hołdem dla tego niezwykłego człowieka.

Piosenkarz Michael JacksonPiosenkarz Michael Jackson

Firma Sony ogłosiła również, iż większą część dochodu otrzyma firma Michaela Jacksona – Michael Jackson Family Trust, która będzie miała prawa do tantiem i innych wpływów związanych z tą produkcją. To była jedna z głównych kwestii spornych, jakie podczas prac nad tym dokumentem toczyła się pomiędzy rodziną piosenkarza a Sony. Nieoficjalnie mówi się, iż rodzina chciała, aby wpływy z filmów trafiły na ich prywatne konta a nie firmę piosenkarza, który poza ogromnymi muzycznymi aktywami posiada także prawie 500 mln $ długu. Jednak ostatecznie zarządzający majątkiem piosenkarza – prawnik John Branca poinformował, iż pełne prawa do materiałów piosenkarza posiada jeszcze jego firma a więc do czasu zakończenia procedury spadkowej to właśnie ona będzie zarządzała całym majątkiem Jacksona.

Większą cześć dokumentu została nakręcona podczas prób piosenkarza w czerwcu w hali Staples Center w Los Angeles, w której to Jackson przygotowywał się do serii koncertów. W filmie pojawić się mają również wypowiedzi innych gwiazd, współpracowników oraz innych osób, które w jakiś sposób się z nim zetknęły.

Szykuje się, więc nie lada filmowa gratka dla fanów piosenkarza.

Piosenkarz Michael JacksonPiosenkarz Michael Jackson

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…