Wielka wojna o Kick-Ass

Kadr z filmu Kick-Ass (2009)

Dwa tygodnie temu reżyser Matthew Vaughn podczas Comic-Con w San Diego zaprezentował materiał promocyjny swojego najnowszego filmu pt. Kick-Ass. Jest to całkiem niezależny obraz, bowiem żadne duże studio nie chciało zaangażować się w jego produkcję. Teraz jednak, aż trzy duże firmy chcą zająć się jego dystrybucją.

W Hollywood rozgorzała spora walka o prawa do dystrybucji Kick-Ass. Vaughn potwierdził, iż zgłosiły się do niego studia: Lionsgate, Paramount oraz Unviersal. Wszystkie chcą zdobyć prawa do dystrybucji tego filmu na terenie USA jak i na całym świecie. Prawa do dystrybucji zdobędzie ta firma, która przedstawi najlepszą ofertę – tak powiedział reżyser.

Kiedy Matthew Vaughn przystępował do realizacji tego filmu, żadne duże studio nie chciało zaangażować się w ten projekt. Głównym powodem było uznanie, iż obraz nie odniesie sukcesu. Jednak podczas Comic-Con to właśnie Kick-Ass zebrał najlepsze opinię wśród widzów. Więc najwyraźniej to zaważyło, iż firmy zmieniły zdanie.

Kick-Ass to historia nieudacznika Dave’a Lizzewskiego (Aaron Johnson), który jest fanem komiksów, który ma niewielu przyjaciół oraz mieszka samotnie z ojcem. Jego życie jest nudne, aż do momentu, kiedy postanawia zostać superbohaterem. I zrobi to mimo faktu, iż nie posiada żadnych super mocy.

Film jest adaptacją komiksu o takiej samej nazwie.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux