"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

O czym będzie Blair Witch Project 3? 0

Kilka miesięcy temu pojawiła się nietypowa informacja mówiąca o tym, iż z okazji dziesięciolecia premiery ma pojawić się zupełnie nowy projekt z cyklu. Obraz byłby trzecią częścią Blair Witch Project jednak nie miałby naśladować ani sposobu kręcenia oryginału, ani wyglądać podobnie jak sequel.

Zdjęcie promujące film Blair Witch Project (1999)

Przypomnijmy, iż Blair Witch Project to prawdziwy fenomen 1999 roku. Zadebiutował w kinach 30 lipca i już po pierwszym weekendzie stało się jasne, iż będzie to hit. Obraz był reklamowany jako rekonstrukcja prawdziwych wydarzeń zaginięcia grupy studentów próbujących nakręcić dokument o wiedźmie z Blair.
Cała produkcja była kręcona "z ręki", co miało odzwierciedlać amatorskie pochodzenie całego filmu. Później okazało się, iż cały projekt był wymysłem dwójki młodych filmowców – Daniela Myricka i Eduardo Sáncheza.

W roku 2001 do kin wyszedł sequel produkcji pt. Księga cieni: Blair Witch 2, jednak odniósł on już spektakularną klapę. Być może ze względu na fakt, iż tym razem zastosowano normalną technikę kręcenia.

Z okazji dziesięciolecia premiery kinowej oryginału Daniel Myrick i Eduardo Sanchez rozmawiali z BBC. Ujawnili, iż początkowo trzecia część miała rozgrywać się w późnych latach XVIII wieku jednak zrezygnowali z tego pomysłu. Ostatecznie ustalili, iż Blair Witch Project 3, będzie podobny do pierwszej części, jednak jedynie tylko niektóre jego sceny miałyby zostać nagrane przy użyciu kamer cyfrowych.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…