"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Świąteczny weekend w kinach 2

Świąteczny weekend w Polskich kinach stoi pod znakiem amerykańskich produkcji. Wśród nich znalazł się thriller będący remakiem słynnego horroru Wesa Cravena pt. Ostatni dom po lewej oraz familijna produkcja 3-D – Załoga G. Dla tych, którzy wolą Polskie produkcje właśnie wchodzi na nasze ekrany najnowsza komedia Jacka Głomba pt. Operacja Dunaj.

Kadr z filmu Załoga G (2009)

Zapraszamy do przeglądu nowości kinowych

Operacja Dunaj

Kadr z filmu Operacja Kadr z filmu Operacja

OPIS: W sierpniu 1968 roku, podczas inwazji (zdaniem niektórych “przyjacielskiej” interwencji) wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację zaginęła “Biedroneczka” – wysłużony polski czołg. To wydarzyło się naprawdę. Dalsze zabawne losy bohaterów filmu nie mają już żadnego przełożenia w faktach. Załoga gubi drogę, a jakby tego było mało – "parkuje" w niespodziewanym miejscu…Czy czterej pancerni wykonają zadanie? Czy polegną w starciu z niechęcią czeskich „przyjaciół” i urodą czeskich dziewcząt?

REŻYSERIA: Jacek Głomb

OBSADA: Jiří Menzel, Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Zbigniew Zamachowski, Bolek Polívka, Jan Budař.

GATUNEK: Komedia

DLACZEGO WARTO IŚĆ: Po raz pierwszy jest okazja zobaczyć połączenie Czeskiego humoru z Polską sztuką filmową. Wreszcie również nasi filmowcy postanowili nieco humorystycznie przedstawić wydarzenia z czasów PRLu. To, co kiedyś wychodziło nam najlepiej (od choćby produkcje Stanisława Bareji) w ostatnich latach zamieniło się w romantyczne produkcje. Oby tak dalej.

DLACZEGO NIE WARTO IŚĆ: Wiele osób zarzuca tej produkcji nudność i wtórność tematów. Żarty nie zawsze śmieszą. Na dodatek ciężko identyfikować się z "gwiazdami" Polskiego kina, które co rusz grają w innych filmach. Może czas poszukać nowe twarze?

Ostatni dom po lewej

Kadr z filmu Ostatni dom po lewejKadr z filmu Ostatni dom po lewej

OPIS: Przedstawiając jeden z najgłośniejszych thrillerów wszech czasów nowemu pokoleniu, filmowcy zadają pytanie – jak daleko może się posunąć para zwykłych ludzi mszcząc się na socjopatach, którzy skrzywdzili ich dziecko. Tego samego wieczoru, kiedy przyjeżdżają do położonego na odludziu domu nad jeziorem w Collingwood, Mari i jej koleżanka zostają porwane przez zbiegłego więźnia i jego kompanów. Jedyną nadzieją przerażonej Mari jest znalezienie sposobu na powrót do rodziców Johna i Emmy. Niestety, napastnicy nieświadomie znajdują schronienie w jedynym miejscu, gdzie mogłaby czuć się bezpieczna. Kiedy rodzina Mari dowiaduje się o tym, co się stało, trzej napastnicy zaczynają przeklinać dzień, w którym weszli do Ostatniego domu po lewej.

REŻYSERIA: Dennis Iliadis

OBSADA: Sara Paxton, Garret Dillahunt, Monica Potter, Martha MacIsaac, Tony Goldwyn, Riki Lindhome, Spencer Treat Clark.

GATUNEK: Horror

DLACZEGO WARTO IŚĆ: Film jest źle reklamowany. To nie jest horror, ale po prostu świetnie zrealizowany thriller, napięcie budowane jest powoli, ale za to dostajemy solidny zastrzyk napięcia, które eksploduje w bardzo dobrym momencie. Wydaje się, że to jeden z najbardziej udanych remake’ów horrorów ostatnich lat.

DLACZEGO NIE WARTO IŚĆ: Niestety kolejny film z serii, że przeciętny mężczyzna potrafi pokonać więźnia, który właśnie uciekł z więzienia. Więc nasuwa się pytanie: albo w Stanach przeciętny mężczyzna jest taki uzdolniony, albo do więzień trafiają ofermy?

Załoga G

Kadr z filmu Załoga GKadr z filmu Załoga G

OPIS: Zespół wyszkolonych tajnych agentów – świnek morskich – podejmuje się misji dla rządu Stanów Zjednoczonych. Mają powstrzymać pewnego multimilionera, które planuje zawładnąć światem za pomocą odpowiednio zaprogramowanego sprzętu gospodarstwa domowego.

REŻYSERIA: Hoyt Yeatman

OBSADA: Will Arnett, Tyler Patrick Jones, Justin Mentell, Piper Mackenzie Harris, Niecy Nash.

GATUNEK: Animacja, przygodowy, familijny

DLACZEGO WARTO IŚĆ: Jeśli lubicie schematyczne produkcje Walta Disney’a w którym dobro zawsze wygrywa ze złem, w którym każdy może okazać się dobrym człowiekiem i niezależnie kim jesteś możesz zdziałać cuda ta produkcja jest dla was.

DLACZEGO NIE WARTO IŚĆ: Zaczęło się od wiewióra potem doszedł ogr i zwierzęta z Zoo. Teraz czas na świnki morskie, które uratują świat. Co będzie potem? Niestety nudny jak na wydane na niego pieniądze.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Fakt, jest to jeden z najlepszych rimejków ogólnie, tylko, że to jest horror, którym także był oryginał.
Można było wymyśleć coś lepszego, że to np nie jest film dla 'delikatnych panienek', bo na zabójstwo bad guy’a złożyło się kilka czynników.

Proszę czekać…