Konkurs z Wojną Domową 3

John Whittaker (Ben Barnes) młody Anglik zakochuje się szaleńczo w Laricie (Jessica Biel), seksownej i olśniewającej Amerykance, którą niezwłocznie poślubia. Kiedy jednak przywozi ją do rodzinnej posiadłości, jego matka, pani Whittaker (Kristin Scott Thomas) reaguje na synową alergicznie. Tak zaczyna się nowa brytyjska komedia w doborowej obsadzie. W naszym konkursie nagrody otrzymują: mamamichasia, nob1la. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie.

Kadr z filmu Wojna Domowa

Fabuła

Larita stara się jak może, żeby dopasować się do oczekiwań, ale nie udaje się jej przejść bezpieczną nogą przez pole minowe, które zgotowała dla niej teściowa. Nie trzeba wiele czasu, by dziewczyna przejrzała grę pani Whittaker i zdała sobie sprawę, że musi się bronić, jeśli nie chce stracić Johna.

Rozpoczyna się inteligentna rozgrywka, która rozpala atmosferę do czerwoności. Teściowa wykorzystuje każdą sytuację, żeby pokazać synową w niekorzystnym świetle, natomiast Larita pozostaje irytująco spokojna i opracowuje błyskotliwe kontrataki.

Niebawem jednak, manipulacje pani Whittaker zaczynają odnosić skutek i Larita czuje, że może stracić miłość Johna. W wielkiej scenie finałowej, gdy na światło dzienne wychodzą tajemnice z przeszłości Larity, wreszcie udaje się jej wyrwać na wolność z przytłaczającego domu…

Produkcja

Zdjęcia do WOJNY DOMOWEJ, wystawnej adaptacji sztuki, EASY VIRTUE, Noela Cowarda trwały siedem tygodni i zakończyły się w lutym 2008 roku. Film w całości nakręcono we wspaniałych posiadłościach Anglii, głównie we Flintham Hall w Nottingham.

Kadr z filmu Wojna DomowaKadr z filmu Wojna Domowa

Postać Larity, awangardowej młodej kobiety, która szturmem zdobywa rodzinę Whittakerów gra amerykańska aktorka Jessica Biel (Iluzjonista, i Państwo młodzi: Chuck i Larry); w rolę zmęczonego wojną ojca rodziny Whittakerów wcielił się Colin Firth (Dziewczyny z St. Trinian, Dziennik Bridget Jones, To właśnie miłość, Dziewczyna z perłą); Kristin Scott Thomas (Kochanice króla, Angielski Pacjent, Gosford Park, Cztery wesela i pogrzeb), jego chłodną, lecz neurotyczną żonę, panią Whittaker, zaś Ben Barnes (Gwiezdny pył, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian) występuje w roli świeżo poślubionego męża Larity, Johna Whittakera.

ZADANIE konkursowe:
Korzystając z linku do naszych REKOMENDACJI oceń minimum 15 filmów oraz odpowiedz na proste pytanie.Jak się nazywa aktorka grająca Laritę w filmie Wojna domowa ?

Nagrody w konkursie:
2 BOXY z 1 sezonem kultowego serialu brytyjskiego Pan wzywał, milordzie ?.

Regulamin konkursu.
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź a w temacie e-maila wpisać: Wojna domowa,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 29 sierpnia 2009 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 30 sierpnia.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Katjen27

Ja nie oceniam filmów na bieżąco i mam potężne zaległości. A ten konkurs zmobilizuje mnie do ich nadrobienia. Ot co :)

mozemy to sprawdzic bardzo prosto a zaufanie do userow mamy duze :)

Iqqa

Skąd takie zaufanie do userów? A jeśli ktoś oceni sobie 15 filmów, których nie widział na czas trwania konkursu, a po zakończeniu skasuje? ;) Bądź też zostawi? ;) I w jaki sposób administracja sprawdza, że ktoś ocenił filmy z "rekomendowanych"?

No fakt do Majrona i fantasty Ci jeszcze bardzo duzo brakuje :) chyba trzeba by zrobic liste 10 najwiecej oceniajacych userow :)

fantasta

Mam to samo co ronaldinho. Oceniam filmy na portalach już ponad 2 lata i nie już chyba nic co bym zobaczył, a nie ocenił. Zdarza mi się taki film znaleźć raz na pół roku może. A 15 filmów do końca miesiąca z rekomendacji raczej nie zdobędę i nie obejrzę;]

Proszę czekać…