Galerianki na FPFF w Gdyni!

Galerianki

Pełnometrażowy film fabularny pt. GALERIANKI został zakwalifikowany do Konkursu Głównego tegorocznego 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (14-19 września 2009).

Film, wyreżyserowany przez Kasię Rosłaniec, odniósł już ważne sukcesy na innych festiwalach filmowych. Na 9. Międzynarodowym Festiwalu Era Nowe Horyzonty przyznano mu Nagrodę za Najlepszy Debiut.

GALERIANKI otrzymały także Nagrodę Główną "Wielki Jantar" na Festiwalu Filmowym "Młodzi i Film" w Koszalinie,gdzie odtwórczyni głównej roli, Anna Karczmarczyk, dostała również Nagrodę za Debiut Aktorski.

W obsadzie GALERIANEK znaleźli się uznani polscy aktorzy: Iza Kuna i Artur Barciś. W roli nastoletnich "galerianek" wystąpiły: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Magdalena Ciurzyńska, Dominika Gwit. Muzykę do filmu skomponował jeden z najlepszych polskich raperów: O.S.T.R. – kompozytor, skrzypek, producent muzyczny, trzykrotny zdobywca Złotej płyty, laureat nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowany do Paszportów Polityki. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się także utwory wyjątkowego electro-duetu, Skinny Patrini.

GALERIANKI pojawią się w powszechnej dystrybucji kinowej 25 września.