Galerianki na FPFF w Gdyni! 2

Pełnometrażowy film fabularny pt. GALERIANKI został zakwalifikowany do Konkursu Głównego tegorocznego 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (14-19 września 2009).

Galerianki

Film, wyreżyserowany przez Kasię Rosłaniec, odniósł już ważne sukcesy na innych festiwalach filmowych. Na 9. Międzynarodowym Festiwalu Era Nowe Horyzonty przyznano mu Nagrodę za Najlepszy Debiut.

GALERIANKI otrzymały także Nagrodę Główną "Wielki Jantar" na Festiwalu Filmowym "Młodzi i Film" w Koszalinie,gdzie odtwórczyni głównej roli, Anna Karczmarczyk, dostała również Nagrodę za Debiut Aktorski.

W obsadzie GALERIANEK znaleźli się uznani polscy aktorzy: Iza Kuna i Artur Barciś. W roli nastoletnich "galerianek" wystąpiły: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Magdalena Ciurzyńska, Dominika Gwit. Muzykę do filmu skomponował jeden z najlepszych polskich raperów: O.S.T.R. – kompozytor, skrzypek, producent muzyczny, trzykrotny zdobywca Złotej płyty, laureat nagrody Fryderyka 2008, w 2004 roku nominowany do Paszportów Polityki. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się także utwory wyjątkowego electro-duetu, Skinny Patrini.

GALERIANKI pojawią się w powszechnej dystrybucji kinowej 25 września.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

A w jaki inny sposób pokazać ten temat. O.S.T.R. wymiata jak zwykle. Barciś, Kuna – może być ciekawie.

HeRr

Rozumiem że to jest film instruktażowy? Powinni go dodawać do bravo zamiast szminek i podkładów ;)

Proszę czekać…