Powstanie kolejny Wirujący seks ?

Lionsgate ogłosiło, że planuje zabrać się po raz kolejny do słynnego filmu Dirty Dancing. Tym razem ma to być remake produkcji, która cieszyła i z pewnością dalej cieszy dużą popularnością wśród widzów.

Za scenariusz ma odpowiadać Julia Dahl, która znana jest z filmu Dziewczyny z wyższych sfer.

Oryginalna wersja Dirty Dancing wyprodukowana przez Vestron Pictures z 1987 roku na całym świecie zarobiła prawie 214 milionów dolarów. W rolach głównych wystąpili Jennifer Grey oraz Patrick Swayze.

kadr z filmu Dirty Dancingkadr z filmu Dirty Dancing

Przypomnijmy fabułę filmu:

Frances, zwana potocznie "Baby" wyjeżdża na wakacje wraz z rodzicami i starszą siostrą. Gdy spotyka Johnny’ego Castle’a – przystojnego instruktora tańca, zakochuje się w nim. Przy pomocy znajomego wkręca się w towarzystwo personelu ośrodka wypoczynkowego. Gdy okazuje się, że partnerka Johnny’ego nie może wystąpić w konkursie tanecznym, zapada decyzja, że zastąpi ją właśnie "Baby". Po wielu trudach udaje się jej w końcu zgrać z Johnnym. Jednak wspólna nauka to nie tylko owocny konkurs. To właśnie w tańcu ich miłość rozkwita..

Wiadomo jest również że próba kontynuacji pt. Dirty Dancing 2 była bardzo nieudana i zarobiła jedynie około 28 milionów dolarów przy nakładzie 25 milionów.

kadr z filmu Dirty Dancingkadr z filmu Dirty Dancing