War of the Worlds: Goliath 1

Mieliśmy już parę podejść do zrobienia filmu na podstawie genialnej książki H.G. Wellsa, ale żaden nie odniósł spektakularnego sukcesu, stając się klasyką gatunku, ani też nie zbierając pozytywnych stricte recenzji.

War of the Worlds: Goliath

Ostatnia kinowa adaptacja Spielberga spotkała się z falą krytyki za trochę inne podejście do tematu, potem były różne niskobudżetowe adaptacje na rynek DVD.

Teraz tworzony jest film animowany też na rynek DVD, ale po zwiastunie prezentujący się niesamowicie widowiskowo i klimatycznie! Co ciekawe, jest bardziej bezpośrednim sequelem fabularnym książki.

W 1900 roku, Ziemia zostaje zaatakowana przez bezwzględnych najeźdźców z Marsa. Tripody Marsjan siały zniszczenie, ale najeźdźcy przegrali z malutką, ziemską bakterią. 14 lat później ludzie odbudowali swój świat, korzystając z marsjańskiej technologii. Mając teraz gigantyczne, napędzane parą machiny bojowe, jednostka A.R.E.S. jest ostatnią linią obrony ludzkości przed powrotem Marsjan.

Marsjanie w końcu powracają. Wojna o Ziemie rozpoczyna się i tym razem jest wyrównana. A.R.E.S. rzuca na pierwszą linię Tripoda o nazwie Goliath. Marsjańska druga inwazja jest bardziej brutalna i mocna niż wcześniej. Korzystają z nowej technologii, aby nie pokonała ich ponownie mała bakteria. Goliath wraz z armią machin bojowych musi walczyć o Ziemię i przyszłości całej rasy ludzkiej…

Zapraszam do obejrzenia zwiastuna i długiego filmu zza kulis, by dowiedzieć się, jak tworzono tę animację.

Premiera War of the Worlds: Goliath na DVD na początku 2010 roku.

ZWIASTUN

ZZA KULIS

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…