"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bryan Singer gotowy na Excalibura 1

Reżyser Bryan Singer właśnie podpisał kontrakt na produkcję (a także najprawdopodobniej reżyserię) nowej wersji filmu Excalibur – obrazu z 1981 roku, którego reżyserem był John Boorman. Całość zostanie sfinansowana przez studio Warner Bros, które liczy, iż nowa wersja przyciągnie do kin rzesze fanów historii o Królu Arturze.

Reżyser Bryan Singer

Obecnie cały projekt jest w bardzo wczesnej fazie. Właściwie nic poza podpisaniem kontraktu przez dwa najbliższe lata nie będzie się działo związku z tym filmem. Przede wszystkim, dlatego, iż reżyser jest zajęty innymi obrazami oraz faktem, iż na razie nie ma jeszcze osoby, która mogłaby napisać scenariusz.

Bryan Singer w pierwszej kolejności zajmie się reżyserią filmu Jack the Giant Killer, która będzie nową wersją słynnej bajki o Jasiu Fasoli. Nie będzie to animacja a jedynie opowieść o młodym rolniku, który odbędzie podróż do krainy wielkoludów w celu uwolnienia pięknej księżniczki. Początkowo za reżyserię odpowiadać miał D.J. Caruso.

Kolejnym projektem reżysera będzie kinowa wersja serialu Battlestar Galactica, który ma powstać do 2012 roku. Mówi się również, iż Singer chciałby również na początku 2011 roku rozpocząć produkcję kolejnego filmu z cyklu X-Men pt. X-Men: First Class, ale to nie jest jeszcze pewne.

Obraz Excalibur z 1981 roku to była nastrojowa i przesycona erotyzmem powieść o legendarnym królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Uważana za jeden z najlepszych filmów w historii kinematografii. W rolach głównych wystąpili Nigel Terry, Helen Mirren, Nicholas Clay oraz Cherie Lunghi.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…