Zobacz zapowiedź gry Avatar

Dopiero co minęły 24 godziny od pierwszej zapowiedź filmu Avatar, a twórcy pokazują kolejną odsłonę filmu, tym razem w postaci traileru do gry Avatar: The Game.

Avatar: The Game będzie to gra akcji oparta na motywach z filmu Avatar. Reżyserem produkcji, a także osobą biorącą udział w procesie tworzenia gry jest James Cameron.

Fabuła gry jest prequlem w stosunku do tej zaprezentowanej w filmie, więc poznając jedną produkcję, nie poznajemy zwrotów akcji znajdujących się w drugiej. Głównym bohaterem gry jest tytułowy Avatar, czyli pół-człowiek, pół-obcy.

Fabuła obu produkcji to historia człowieka – weterana wojennego, który trafia na przedziwną planetę zwaną Pandora. Porośnięta jest ona deszczowymi lasami, w których żyją różne dziwne stworzenia. Mieszkańcami planety są Na’vi, którzy mają 3 metry wzrostu i wyglądem przypominają skrzyżowanie ludzi z tygrysami. Mężczyzna dowiaduje się, że prowadzą oni wojnę z ludźmi o kontrolę nad satelitą umożliwiającą dostęp do najnowocześniejszej technologii.

Premiera filmu oraz gry planowana jest na grudzień 2009 roku

Zapraszamy do obejrzenia klipu