"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Podwodny thriller w trójwymiarze 1

Studio Wayfare Entertainment zobowiązało się do sfinansowania filmu pt. Sanctum, którego reżyserem zostanie bliski współpracownik Jamesa CameronaAlister Grierson. Scenariusz do obrazu napisali Andrew Wight i John Garvin. Całość zostanie nakręcona w technologii i przy pomocy kamer, które zastosowano przy tworzeniu filmu Avatar.

fdb.pl

Sanctum ma opowiadać historię ojca i jego nastoletniego syna, którzy wspólnie przewodzą grupie nurków w wyprawie głębinowej. Jednak nieprzewidziane okoliczności powodują, iż grupa będzie musiała walczyć o przetrwanie.

Całość ma być inspirowana prawdziwą historią reżysera, który kilkanaście lat temu wspólnie ze znajomymi badał system zatopionych jaskiń w Australii. Podczas jednej z wypraw nagła burza spowodowała obsunięcie się skały i zablokowanie jedynego wyjścia. Przez dwa dni nurkowie musieli walczyć o swoje życie. W roku 1989 nakręcił dokument o tym wydarzeniu.

Producentami obrazu zostali Ben Browning, Michael Maher i Peter Rawlinson. Producentem wykonawczym będzie James Cameron. Budżet filmu ma wynieść 30 mln $.

UPDATE:

Dystrybucją filmu zajmie się studio Universal przy współpracy z Relativity.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Maciej Przybyszewski 2009-08-25

Dawno nie było dobrego dramatu podwodnego. Mam nadzieję, że zapowiedzi powstania Sanctum spełnią się.
Ja wciąż czekam na dobre podwodne kino przygodowe na podstawie Cusslera.

Proszę czekać…