http://vimeo.com/mironkundzicz

Trochę o Diary of the Dead 0

John Harrison, reżyser i scenarzysta miniserialu Diuna z 2000 roku dla Sci-Fi Channel, współpracuje teraz z legendą horroru Georgem A. Romero, przy jego kolejnym projekcie o zombie, Diary of the Dead.

Trwa właśnie preprodukcja. Zdjęcia mają się rozpocząć w październiku. Na początku miał to być film telewizyjny, ale po wielu rozmowach, panowie postanowili nakręcić film kinowy. Najważniejsze jest jednak to, że nie jest to sequel żadnego z dotychczasowych filmów o żywych trupach.

Kadr z filmu Świt żywych trupów 2004Kadr z filmu Świt żywych trupów 2004

O fabule: Scenariusz opowiada o grupie studentów z collegu, którzy robią swój projekt zaliczeniowy i nagle zostają zaatakowani przez żywe trupy. Świat w okół nich zaczyna się walić. Starają się razem dostać do swoich domów, ale nie jest to wcale łatwe, ponieważ ciągle natrafiają na kolejne przeszkody. Cały czas jednak nagrywają swoje przygody i dlatego właśnie Diary of the Dead (Dziennik żywych trupów) – mówi Harrison. W scenariuszu jest i humor i trochę komentarzy społecznych, no i oczywiście parę świetnych scen grozy..

Harrison potwierdził również, że projekt Clivea Barkera Abarat, który miał być finansowany przez Disneya, upadł. Harrison chce teraz nakręcić film na podstawie swoich Books of Blood.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

HeRr

A te opisywane "parę scen grozy" które zapowiada pan Romero to pewnie będą kawałki gore które straszyły i szokowały 40 lat temu ale nie dzisiaj ;) Dzisiaj taki film muzi budować atmoswerę zaszczucia.

HeRr

Normalnie jak usłyszałem że Romero robi nowy film kiedy kręcił "Land of the dead" to się zlałem w spodnie ze szczęścia.W kinie śmiałem się chyba non stop,a scena w której koleś może rozjebać rakietą grupę zombie które właśnie zarżneły poł miasta mówi: "Dajmy im odejśc,oni szukają tylko swojego miejsca,tak jak my" Myślałem że padnę ;)

skunksior

100 % racji.Świt …z 2004 r. wymiata……miał klimat…az czuc było groze…i ta muza………..ale skoro ekipa od świtu zabrała sie za dzień…..to nic tylko czekac…a George….no coż…chłopina sie już wyeksploatował….niedługo zrobi Casablance z zombie….

HeRr

Romero był kiedyś dobry…ale jego filmy totalnie zdeklasował "Świt…" z 2004.Ten film był wprost niesamowicie przezajebisty,klimatyczny,z dawką humoru i świetnym scenariuszem.Oglądając go naprawdę czułem atmoswerę apokalipsy.A pan Romero…nakręcił słabiutkie "Land of the Dead" o płaczących i kochających się zombie-porażka.Ten film tez pewnie spierdolą.Na szczęście ludzie od "Świtu" robią remake "Dnia" i na ten film powinniśmy czekać.

Proszę czekać…